×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Aptauja: atbalsts “Vienotībai” turpina kristies (3)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Uz "Vienotības" līderu debatēm Grāfa fon Zīversa auditorija jaunajā Vidzemes koncertzālē Cēsīs bija pārtapusi par īstu televīzijas studiju – vesela profesionāļu komanda rūpējās, lai abi runātāji Andris Piebalgs (no kreisās) un Edvards Smiltēns izskatītos un izklausītos nevainojami. Diskusijas vadīšanai bija pieaicināts šā žanra guru Jānis Domburs.

Maijā populārākais politiskais spēks aizvien bijusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), par kuru, tāpat kā pagājušajā mēnesī, būtu gatavi balsot 20,3% vēlētāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS sadarbībā ar Latvijas Televīziju (LTV) veiktās aptaujas dati.

Otrajā vietā šajā aptaujā ierindojusies “Saskaņa” ar 19,9% vēlētāju atbalstu. Mēnesi iepriekš “Saskaņu” atbalstīja nepilni 19,8% vēlētāju.

Savukārt trešajā vietā partiju reitingos palikusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), par kuru maijā Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 9,3% vēlētāju. Šī politiskā spēka reitings ir audzis redzamāk – vēl mēnesi iepriekš par to savu vēlēšanu balsi bija gatavi atdot 6,2% respondentu.

Ceturto un noslēdzošo vietu virs 5% barjeras partiju reitingos maijā ieņem “Vienotība” ar 5,4% atbalstu. Šīs partijas atbalsts mēneša laikā kritis par 0,6 procentpunktiem.

Pārējās partijas saskaņā ar aptaujas datiem maijā Saeimā neiekļūtu. Par jaundibināto Artusa Kaimiņa partiju, kas vēl nav oficiāli reģistrēta, būtu gatavi balsot 2,8% vēlētāju, bet par sarakstu, no kura Kaimiņš kandidēja iepriekš, – Latvijas Reģionu apvienību (LRA) – savu balsi būtu gatavi atdot 2,7% vēlētāju. Tieši tāds pats reitings maijā ir arī “No sirds Latvijai” (NSL), liecina SKDS sadarbībā ar LTV veiktās aptaujas dati.

Kā ziņots, citas pētījumu kompānijas – “Latvijas faktu” – veiktā aptauja maijā liecināja, ka ZZS atbalstītu 19,9% vēlētāju, “Saskaņu” – 19,1%, VL-TB/LNNK – 6,2%, Kaimiņa jaundibināto partiju – 6,1%, “Vienotību” – 4,1%, LRA – 2,4%, bet NSL – 1,4%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Partijas reitingi turpinās kristies. Var jau partiju uzturēt pie dzīvības, bet vēlēšanās panākumu nebūs. Visa tā partijas glābšana tikai paildzina agoniju.

  2. Lai atbalsts Vienotībai nenokristos līdz nullei,partiju vadīt nāksies,drošs paliek drošs,abiem kandidātiem-Piebalgam ar Smiltēnu!

Draugiem Facebook Twitter Google+