Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. novembris, 2016
Drukāt

Aptauja atklāj, cik stabili ir katras partijas vēlētāji

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki piedalās 12. Saeimas vēlēšanās 57. vēlēšanu iecirknī Rīgas 72.vidusskolas telpās.

Ja rēķina tikai savu izvēli jau izdarījušus vēlētājus, Rīgas domes vēlēšanās vairākumu iegūtu partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) kopīgais saraksts, sestdien “Saskaņas” kongresā pavēstīja pētījumu aģentūras SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Aptuveni ceturtdaļa vēlētāju nebija izlēmuši, par ko balsotu. Ja vēlēšanās piedalītos tikai izlēmušie, 51,8% būtu atbalstījuši “Saskaņu”/GKR sarakstu, 15,1% – nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, 13,5% – Zaļo un zemnieku savienību, 9,6% – “Vienotību”, informēja Kaktiņš.

Viņš arī stāstīja par respondentu izvēles stabilitāti – no “Saskaņas” vēlētājiem tikai aptuveni katrs ceturtais varot pārdomāt un izvēlēties citu politisko spēku. Citu partiju pozīcijas neesot tik stabilas – no nacionālās apvienības vēlētājiem savu izvēli nemainītu aptuveni puse, bet no ZZS un “Vienotības” atbalstītājiem – aptuveni ceturtdaļa.

Kaktiņš norādīja, ka Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S) un pilsētas koalīcijas darbu vairākums aptaujāto novērtēja pozitīvi.

Viņš gan akcentēja, ka ASV prezidenta vēlēšanas parādīja, ka reitingi ir laba lieta, bet vēlēšanu dienā rezultāts mēdz būt citādāks. Līdz ar to Kaktiņš vēlēja “Saskaņai” neieslīgt pašapmierinātībā, paļaujoties uz aptauju rezultātiem.

Kaktiņa prezentētā aptauja veikta no 1. līdz 6.novembrim, telefoniski aptaujājot 500 respondentus.

“Saskaņa” sestdien pulcējusies ikgadējā kongresā, kurā diskutē par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (4)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+