Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
12. novembris, 2016
Drukāt

Aptauja atklāj, cik stabili ir katras partijas vēlētāji

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki piedalās 12. Saeimas vēlēšanās 57. vēlēšanu iecirknī Rīgas 72.vidusskolas telpās.

Ja rēķina tikai savu izvēli jau izdarījušus vēlētājus, Rīgas domes vēlēšanās vairākumu iegūtu partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) kopīgais saraksts, sestdien “Saskaņas” kongresā pavēstīja pētījumu aģentūras SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Aptuveni ceturtdaļa vēlētāju nebija izlēmuši, par ko balsotu. Ja vēlēšanās piedalītos tikai izlēmušie, 51,8% būtu atbalstījuši “Saskaņu”/GKR sarakstu, 15,1% – nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, 13,5% – Zaļo un zemnieku savienību, 9,6% – “Vienotību”, informēja Kaktiņš.

Viņš arī stāstīja par respondentu izvēles stabilitāti – no “Saskaņas” vēlētājiem tikai aptuveni katrs ceturtais varot pārdomāt un izvēlēties citu politisko spēku. Citu partiju pozīcijas neesot tik stabilas – no nacionālās apvienības vēlētājiem savu izvēli nemainītu aptuveni puse, bet no ZZS un “Vienotības” atbalstītājiem – aptuveni ceturtdaļa.

Kaktiņš norādīja, ka Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S) un pilsētas koalīcijas darbu vairākums aptaujāto novērtēja pozitīvi.

Viņš gan akcentēja, ka ASV prezidenta vēlēšanas parādīja, ka reitingi ir laba lieta, bet vēlēšanu dienā rezultāts mēdz būt citādāks. Līdz ar to Kaktiņš vēlēja “Saskaņai” neieslīgt pašapmierinātībā, paļaujoties uz aptauju rezultātiem.

Kaktiņa prezentētā aptauja veikta no 1. līdz 6.novembrim, telefoniski aptaujājot 500 respondentus.

“Saskaņa” sestdien pulcējusies ikgadējā kongresā, kurā diskutē par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+