Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Aptauja atklāj, vai digitālajā jomā vislielākie entuziasti vadītāji strādā mediju vai IKT biznesā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vislabākās digitālās prasmes piemīt IKT, enerģētikas un transporta nozares uzņēmumu vadītājiem, savukārt lielāko entuziasmu jauno tehnoloģisko iespēju apgūšanā un izmantošanā izrāda vadītāji no mediju, sabiedrisko attiecību un reklāmas, tūrisma, viesmīlības un izklaides, kā arī izglītības un zinātnes nozares.

Tādi rezultāti iegūti trešo gadu pēc kārtas veiktajā pētījumā “Vadītāja digitālais portrets”.

Digitālo zināšanu un prasmju kategorijā visaugstāko novērtējumu — 64% — ir ieguvuši informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji. Tas ir saprotami, jo šie uzņēmumi paši izstrādā un klientiem pārdod digitālus risinājumus.

Arī divas nākamās vietas ieņem nozares, kurās informācijas tehnoloģijas ikdienā tiek izmantotas visai plaši. Ar 58% novērtētas enerģētikas, naftas produktu un degvielas tirdzniecības, bet ar 56% — transporta, loģistikas un pārvadājumu uzņēmumu vadītāju zināšanas. Pirmo piecnieku ar 54% noslēdz mežsaimniecība un kokrūpniecība, kā arī mediji, sabiedriskās attiecības, reklāma un poligrāfija.

Mediju jomā entuziasma ir vairāk

Atšķirīga aina paveras digitālā entuziasma kategorijā, kurā mērīta uzņēmuma vadītāju interese par jaunajām tehnoloģijām un vēlme pašiem tās izmēģināt.

Šajā sadaļā visaugstāko novērtējumu — 72% — ieguvusi mediju, sabiedrisko attiecību, reklāmas un poligrāfijas nozare, apsteidzot tūrisma, viesmīlības un izklaides jomu (65%), kā arī izglītības un zinātnes institūciju vadītājus (viņu entuziasms novērtēts ar 61%). Līderu vidū ir arī IKT vadītāji ar 60% un enerģētikas, naftas produktu un degvielas tirgotāji ar 59%.

“Pētījuma dati par zinošākajiem un entuziastiskākajiem vadītājiem kopumā sakrīt ar teoriju, ka tehnoloģijās ieinteresēti cilvēki tiecas darboties nozarēs, kurās savas zināšanas un interesi var izmantot ikdienā. Būtu dīvaini, ja IKT uzņēmumu vadītājiem nebūtu augstākās digitālās prasmes un reklāmas vai sabiedrisko attiecību aģentūru direktori nemeklētu iespējas sasniegt auditoriju ar aizvien jauniem digitālajiem instrumentiem. Negaidītāki ieraksti redzami saraksta lejasgalā, kur dažām nozarēm diez vai vajadzētu atrasties,” secina Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Digitālās zināšanas viszemākās valsts pārvaldē, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā

Piemēram, digitālo zināšanu kategorijā priekšpēdējo vietu ieņem valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vadītāji, kuru prasmes novērtētas ar 45%, un viņi apsteidz vien lauksaimniecībā nodarbinātos.

Saistītie raksti

Arī entuziasma sadaļā šī nozare ar 49% dala trešo vietu no beigām ar tirdzniecības un pakalpojumu un rūpniecības sfēru. Mazāka interese par digitālajiem rīkiem ir tikai lauksaimniekiem un mežsaimniekiem.

Pētījums “Vadītāja digitālais portrets” tapis ar Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 2368 respondentiem, no kuriem 968 bija uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valdība atbalsta likumu, kas ierobežos trešo personu piesaisti nekustamo īpašumu darījumos
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
14 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Naudas veselības nozarei nebūs – kas tālāk?
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas