×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Aptauja: cilvēkiem internets ir svarīgāks par ikdienas dušu

Foto-LETAFoto-LETA

Interneta lietotājiem piekļuve tīklam ir svarīgāka nekā izglītošanās un ikdienas duša, bet puse no cilvēkiem bez interneta varētu pavadīt vien trīs dienas, noskaidrots projekta “www.novertekvalitati.lv” veiktajā aptaujā.

Lai saglabātu pieeju internetam, tā lietotāji ir gatavi pusgadu upurēt alkohola un saldumu lietošanu un iespēju pusdienot ārpus mājas, aģentūru LETA informēja “Lattelecom” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Maija Āboliņa.

Gandrīz piektā daļa jeb 18% no visiem interneta lietotājiem norāda, ka interneta trūkumu izjustu jau dažu tuvāko stundu laikā pēc tā pazušanas, bet 2% lietotāju bez šī pakalpojuma nespēj iztikt ne mirkli.

Visvairāk interneta trūkumu jūt jaunieši vecumā līdz 19 gadiem, proti, ceturtā daļa bez interneta varētu iztikt vien nepilnu dienu, bet puse – vienu līdz trīs dienas. Vislielāko trūkumu radītu e-pasta, “Skype” un citu saziņas veidu, norēķinu un informācijas meklēšanas iespēju zudums. Trešdaļai lietotāju pietrūktu tādas iespējas kā sociālie tīkli un ziņu portāli.

Divām trešdaļām interneta lietotāju pēkšņa interneta pazušana radītu satraukumu. Vislielāko diskomfortu interneta pazušanas gadījumā izjustu sievietes, jaunieši vecumā līdz 19 gadiem un interneta lietotāji pēc 50 gadu vecuma, kā arī respondenti ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem.

Deviņi no desmit interneta lietotājiem būtu gatavi atteikties no atsevišķām ikdienas ērtībām uz pusgadu, lai tikai saglabātu pieeju internetam. Katrs otrais respondents būtu gatavs sešus mēnešus iztikt bez alkohola un pusdienām ārpus mājas. Četri no desmit aptaujātajiem atteiktos no saldumiem, bet katrs trešais no pasākumu un sporta nodarbību apmeklēšanas. Vīrieši daudz biežāk nekā sievietes par labu internetam atteiktos no kursiem un izglītības iespējām, ceļojumiem, kā arī pasākumu apmeklēšanas.

Biežāk nekā vidējais Latvijas iedzīvotājs internetu kā ļoti būtisku savas ikdienas sastāvdaļu novērtējuši skolas vecuma jaunieši un respondenti vecumā pēc 50 gadiem, kā arī mazpilsētu iedzīvotāji. Tendences rāda, ka interneta loma ikdienas dzīvē palielinās, pieaugot respondentu ienākumu līmenim, kas skaidrojams ar plašāku interneta lietojumu augstāk kvalificētu un atalgotu darbinieku vidē. Vismazāko nepieciešamību pēc interneta izjūt lauku rajonu iedzīvotāji.

“Fakts, ka bez interneta pat pusei lietotāju būtu grūti aizvadīt vairāk nekā trīs dienas, liecina, ka tas ieņem stabili augstu vietu mūsdienu “pirmās nepieciešamības komplektā”. Ņemot vērā interneta nozīmi sadzīvē, ir svarīgi, lai lietotājs būtu pārliecināts, ka lieto iespējami labāko risinājumu un viņu negaida tādi nepatīkami pārsteigumi kā pēkšņas tehniskas problēmas vai ātruma samazināšanās,” saka “Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča.

“Lattelecom” aicina portālā “www.novertekvalitati.lv” izvērtēt, vai esošais interneta pieslēgums atbilst ikdienas vajadzībām, vai pakalpojuma sniedzējs nodrošina tā tehnisko nepārtrauktību un attīstību un vai ir pieejama optimālā cenas un kvalitātes attiecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+