×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. novembris, 2015
Drukāt

Aptauja: Cittautiešiem 9.maija svinēšana mazāk svarīga par Jauno gadu un Līgo svētkiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Svinības par godu Uzvaras dienai.

Cittautiešiem Krievijā atzīmētās “Uzvaras dienas” svinēšana 9.maijā ir mazāk svarīga par Jauno gadu un Līgo svētkiem, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

Lūgti nosaukt, kuri trīs ir iedzīvotājiem nozīmīgākie svētki, latvieši biežāk nekā cittautieši minējuši Ziemassvētkus, Līgo svētkus un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18.novembri. Tikmēr cittautiešiem iecienītāki svētki ir Jaunais gads, “Sieviešu diena” 8.martā, Lieldienas un Krievijā atzīmētā “Uzvaras diena” 9.maijā, aģentūru LETA informēja “DNB bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa.

Ziemassvētkus kā svarīgus svētkus nosaukuši 73% latviešu un 52% cittautiešu, savukārt Jaunais gads svarīgāks ir cittautiešiem – to kā svarīgus svētkus nosaukuši 58% latviešu un 84% cittautiešu. Jāņi ir svarīgi 57% latviešu un 31% cittautiešu, bet Lieldienas – 39% latviešu un 49% cittautiešu.

No minētajiem četriem svētkiem, no kuriem trīs ir saistīti ar latviešu tautas un kristīgajām tradīcijām, visai ievērojami popularitātē atpaliek divi padomju laikā ieviesti svētki – “Sieviešu diena”, kas ir svarīga 24% cittautiešu un tikai 8% latviešu, un 9.maijs, kuru kā svarīgus svētkus nosaukuši 22% cittautiešu un tikai 1% latviešu.

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18.novembrī kā svarīgus svētkus nosaukuši 19% latviešu un tikai 3% cittautiešu, bet Lāčplēša dienu – 6% latviešu un 1% cittautiešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējais fuflo ne pētījums !
    “cittautiešiem” visi svētki ir labi – ka tik piedzerties…
    Visu to politizē tikai daži īdu “aktīvisti”…

  2. Kāpēc tiek svinēts 9.maijā:”…Šajā dienā sākās Eiropas projekts. Tāpēc arī ES valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa sanāksmē Milānā 1985.gadā tika pieņemts lēmums svinēt 9. maiju kā “Eiropas dienu”.
    Katru gadu maijā visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā norisinās dažādi informatīvi pasākumi, kuros valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas, kā arī ES valstu vēstniecības informē par ES un Latvijas dalību tajās, iepazīstina ar aktuālajiem jautājumiem, prezentē kultūru un valodas dažādību ES, Latvijas iedzīvotāju iespējas ES.” (sk. vairāk – Eiropas diena Latvijā / es.gov.lv )

Draugiem Facebook Twitter Google+