×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Aptauja: dāvanu Ziemassvētkos pelnījis Ušakovs, žagarus – Āboltiņa (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Līdzīgi kā pēdējos divus gadus dāvanu Ziemassvētkos iedzīvotāju skatījumā visvairāk pelnījis Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”), bet žagarus – 12. Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa (“Vienotība”), liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

Bankā klāsta, ka arī šogad iedzīvotāji lūgti iejusties Ziemassvētku vecīša lomā, nosakot, kuram pazīstamam cilvēkam par šī gada darbiem un nedarbiem viņi svētkos sagādātu lielāko dāvanu.

Rīgas mēram dāvanu piesolījuši 9% aptaujāto. Tiesa, Ušakovam dāvanas šogad pasniegtu daudz mazāk cilvēku nekā iepriekšējos divos gados. Turklāt iedzīvotāju atbildes šajā jautājumā atšķiras atkarībā no sarunvalodas ģimenē – Ušakovu apdāvinātu 21% krieviski runājošo, bet 1% latviešu.

“DNB Latvijas barometra” respondenti Ziemassvētkos līdzīgi kā pēdējos divus gadus labprāt apdāvinātu arī Ventspils mēru Aivaru Lembergu (5%), Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski (4%), Valsts prezidentu Andri Bērziņu (3%) un komponistu Raimondu Paulu (3%).

Turklāt šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem, samērā liela daļa aptaujāto svētkos dāvanas sagadātu arī odiozajam 12. Saeimas deputātam Arturam Kaimiņam (Latvijas reģionu apvienība, 3%) un premjerei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”, 3%). Tiesa, 2014.gadā iedzīvotāji daudz biežāk nekā pēdējos divus gadus atturējušies nosaukt cilvēku, kurš būtu pelnījis Ziemassvētku dāvanu (2012.gads: 30%, 2013.gads: 24%, 2014.gads: 41%).

Tikmēr salīdzinoši liela daļa aptaujāto Ziemassvētkos pasniegtu žagaru bunti ne tikai Āboltiņai, bet arī Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (“Vienotība”, 5%) un Ušakovam (4%). Žagaru saņēmēju sarakstā minēts arī Dzintars Zaķis (“Vienotība”, 3%), Valdis Dombrovskis (3%) un citi.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja godiigi, man vemt gribas no rudaa purna.Paskataties tikai,un ja vinu nomazgaatu ar ziepeem un neuzkraasotu noseedinaatu saeima tad tur puse izbeegtu aara.Vina ir ta nolietojusies,nez kapec? Jauna sieviete 50.gadi bet izskatas pec vecinas,jopcik ar araa.

  2. To rizo tagad var uzspraust uz slotas kaata!

  3. Dombrovskim vēl Lattelecom zelta pieczvaigžņu ordeni!

  4. Ārija / kredītu portfeļa lietotāja/ Atbildēt

    Man tā rudā lapsa sen jau apriebusies.

  5. Toties Valdiņš ir pelnījis ar bomi pa galvu tā, lai vairs neceļas.

  6. Ja tic aptaujai ,tad skaidrs,ka mēs nevaram vēlēt prezidentu.Pietiek jau ar Rīgas zaudēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+