×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Aptauja: 76% iedzīvotāju bažījas, ka nespēs norēķināties par medicīnas pakalpojumiem (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Septiņdesmit sešus procentus Latvijas iedzīvotāju māc bažas par to, vai viņi slimības gadījumā spēs apmaksāt ārstēšanos, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” Drošības indeksa ietvaros veiktā aptauja. Gandrīz tikpat – 74% raizējas arī par saņemto medicīnas pakalpojumu kvalitāti. Iedzīvotājus satrauc smagu slimību iespējamība un pārtikas kvalitātes ietekme uz veselību.

Saslimt ar smagām slimībām, ko nāktos ilgstoši ārstēt, baidās lielākā daļa jeb 72% aptaujāto, bet 61% respondentu uztrauc iespēja gūt smagas traumas, kuru ārstēšanai būtu nepieciešama nopietna medicīniskā palīdzība. Tāpat 59% Latvijas iedzīvotāju pauduši raizes saindēties ar nekvalitatīvu pārtiku vai iedzīvoties veselības problēmās pārtikas produktos esošu sintētisku vai kaitīgu piedevu dēļ.

“Tai pašā laikā vien daži procenti “Ergo” klientu veselības apdrošināšanas segmentā iegādājas polisi paši kā privātpersonas. Lielākajai daļai to nodrošina darba devējs, pilnībā vai daļēji sedzot ar polises iegādi saistītos izdevumus, un tas joprojām ir populārs darbinieku motivēšanas veids. Tādējādi varam secināt, ka valsts nodrošinātā veselības aprūpe Latvijā nav pietiekami efektīva. Veselības aprūpes sistēmā līdz šim novērots pastāvīgs finansējuma trūkums un nereti uz pakalpojumu saņemšanu var nākties ilgi gaidīt. Nozares finansējums uz vienu iedzīvotāju Baltijas valstīs ir zems, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm. Tas attiecīgi dod iespējas apdrošinātājiem augt šajā segmentā un piedāvāt risinājumus, kas klientiem nodrošina plašākas iespējas rūpēs par savu veselību,” stāsta “Ergo” Veselības apdrošināšanas departamenta vadītājs Baltijā Gints Konrads.

Veselības apdrošināšanas polise vidēji maksā, sākot no 250 eiro, un sedz gan maksas ambulatoros, gan stacionāros pakalpojumus. Viena apdrošinātā persona gada laikā izmanto ap 20 veselības aprūpes pakalpojumus.

Veselības apdrošināšana ir viens no lielākajiem apdrošināšanas veidiem Latvijā, kam katru gadu izdodas sasniegt vienu no augstākajiem parakstīto prēmiju apjomiem. 2014. gada pirmajā pusgadā saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem veselības apdrošināšanas prēmiju īpatsvars Latvijas apdrošināšanas tirgū sasniedza 20,7%. “Ergo” jau četrus gadus saglabā lielākā veselības apdrošinātāja pozīciju Latvijā, ik gadu sniedzot pakalpojumus aptuveni 80 000 veselības apdrošināšanas polišu turētājiem.

“Ergo” Drošības indeksu izstrādājusi apdrošināšanas sabiedrība un pētījumu centrs SKDS. Dati iegūti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju aptaujā. Kopumā katrā no Baltijas valstīm aptaujāti 1005 pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jau tagad nevar samaksāt! Uz daļēji valsts apmaksātu magnētisko rezonansi gaidīju vairāk ka 3 mēnešus, nu uz operāciju atkal jāgaida 3 mēnešus. Vai tas nav absurds?! Ja naudas ir pilnas kabatas, tad gan viss notiek ātri un tūlīt. Tā ir vienkārši cilvēku pazemošana un spēlēšanas ar viņu veselību un dzīvību.

  2. un par ko norūpējušies 24% iedzīvotāju?

  3. Atliek mirit nost un ta jau cik gadus tada situacija! Vai tiesam mes to esam pelnijusi! Valdibai par to nosplauties! Tik raksta, cik mes palikusi parada slimnicai un paradus suta izspiedejfirmam, lai cilvekus iespaido un piedzen naudu! Ja, butu adekvati maksajumi, tad jau neviens nebegtu no slimnicas nesamaksajis!

Draugiem Facebook Twitter Google+