×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Aptauja: Eiropas Savienībā pieaug eiroskepticisms

Foto - AFPFoto - AFP

Saskaņā ar starptautiskā sabiedriskās domas pētījumu centra “Ifop” veikto aptauju Vācijā, Francijā, Spānijā un Itālijā pieaug eiroskepticisms, ziņo Francijas laikraksts “La Croix”.

Lielākā daļā šo valstu iedzīvotāju Eiropas Savienību par spīti ekonomiskajā likstām uzskata par “labu”. Taču “La Croix”, atsaucoties uz sabiedriskās domas pētniekiem no “Ifop” institūta, atzīmē, ka vienlaikus eiroskeptiķu skaits aizvien pieaug. “Spānijā 37 procenti aptaujāto valsts dalību ES nodēvēja par “sliktu”. Vēl pērnajā jūnijā šādi domāja tikai 26 procenti spāņu,” atzīmē “Ifop” pētnieki. Līdzīgas tendences vērojamas arī pārējās minētajās valstīs. ES ekonomiskajā spēkstacijā Vācijā eiroskeptiķu skaits gada laikā palielinājies no 36 līdz 44 procentiem, Francijā – no 38 līdz 43 procentiem, bet Itālijā – no 39 līdz 45 procentiem.

Vienlaikus ar visnotaļ nelielu tempu palielinājies to šo četru valstu iedzīvotāju skaits, kuri vēlētos, lai viņu valsts izstājas no eirozonas. Francijā tādi ir 33 procenti, kas ir pat par diviem procentiem mazāk nekā pērn. “Kopumā vācieši uz ES raugās optimistiskāk nekā dienvidvalstu iedzīvotāji. Tikai 31 procents vāciešu uzskata, ka Vācijas ekonomika varētu pieredzēt līdzīgas problēmas kā Grieķijas,” norāda “La Croix”. Tikmēr Francijā 54 procenti iedzīvotāju uzskata, ka viņu valsti varētu piemeklēt līdzīgs liktenis kā Grieķiju. Itālijā tā par savu valsti domā 58 procenti, bet Spānijā – 56 procenti aptaujāto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+