×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Aptauja: eiropiešus visvairāk satrauc bezdarbs

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropiešus bezdarbs satrauc vairāk nekā jebkura cita sociāla vai ekonomiska problēma, piemēram, inflācija, īres cenu kāpums vai noziedzības pieaugums, liecina otrdien Vācijā publicēti aptaujas rezultāti.

Aptauju veica bezpeļņas tirgus pētījumu grupa GfK 12 Eiropas valstīs. Bailes zaudēt darbu ir pieaugušas septiņās no šīm valstīm, un par to visvairāk satraukti bija 72% respondentu Spānijā, 69% Francijā un 32% Vācijā.

Aptaujā vācieši bija visvairāk satraukti par dažādām problēmām, savukārt īri un zviedri bija vismazāk satraukti.

Nākamās deviņas problēmas pēc bezdarba, kuras visvairāk satrauca aptaujātos, bija inflācija, ekonomiskā stabilitāte, veselības aizsardzības sistēma, īre un mājokļi, pārvaldība, pensijas, izglītība, korupcija, un noziedzība.

Ar vidi saistītās problēmas, kā klimata izmaiņas, un tādi drošības jautājumi kā terorisma draudi neiekļuva aptaujas “Eiropas izaicinājumi 2013” 10 aktuālāko problēmu sarakstā.

Katrs no respondentiem minēja vidēji divas problēmas. Vācieši minēja vidēji 2,5 problēmas, parādot sevi kā visvairāk satrauktos cilvēkus Eiropā, bet zviedri un īri minēja vidēji 1,2 problēmas.

Bezdarbs bija galvenais satraukuma iemesls 37% visu respondentu. Tā tika uzskatīta par galveno problēmu visās aptaujā ietvertajās valstīs, izņemot Nīderlandi, kur aptaujātos visvairāk satrauca ekonomiskā stabilitāte, un Krieviju, kur respondenti visvairāk bija satraukti par inflāciju.

Starp 10 galvenajām problēmām pirmoreiz iekļuva korupcija, lielā mērā tāpēc, ka tā satrauca 27% respondentu Spānijā valdības kukuļņemšanas skandāla laikā.

Aptaujā tika intervēti 13,3 tūkstoši cilvēku Austrijā, Beļģijā, Francijā, Īrijā, Itālijā, Krievijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Polijā, Spānijā, Vācijā, Zviedrijā. Īrijā šī aptauja notika pirmoreiz.

GfK rīko šo aptauju katru gadu, uzdodot respondentiem jautājumu “Kura, jūsuprāt, ir aktuālākā problēma, kas jāatrisina?”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+