×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Aptauja: iedzīvotājus neapmierina izglītības kvalitāte un disciplīnas trūkums skolā

LETALETA

Piektā daļa jeb 20% iedzīvotāju uzskata, ka pēdēju piecu gadu laikā izglītības kvalitāte ir uzlabojusies, liecina jūlijā veiktais “DNB Latvijas barometra” pētījums. Vienlaikus gan 29% iedzīvotāju atzīst, ka izglītības kvalitāte ir pasliktinājusies.

 

Raksturojot detalizētāk, kas varētu veicināt vispārējās vidējās, vidējās profesionālās un augstākās izglītības kvalitāti Latvijā, iedzīvotāji visbiežāk pauduši viedokli, ka vispārējās vidējās izglītības kvalitāti veicinātu mācību programmu pilnveidošana, bezmaksas mācību līdzekļu nodrošināšana un stingrākas prasības skolēniem, profesionālo izglītību – mācību satura ciešāka sasaiste ar darba tirgus prasībām un plašākas prakses iespējas mācību laikā.

Savukārt augstākās izglītības kvalitāti varētu veicināt stingrākas prasības pasniedzējiem, viņu kvalifikācijai, plašāka studentu iesaistīšana praksē uzņēmumos un plašākas prakses iespējas ārzemēs, kā arī stingrākas prasības studentiem.

“DNB Latvijas barometra” pētījums parāda arī, ka lielākā daļa jeb 62% iedzīvotāju par vissteidzamāk risināmo problēmu Latvijas skolās uzskata disciplīnas trūkumu skolēnu vidū. Salīdzinoši bieži aptaujātie norādījuši arī uz labu skolotāju trūkumu, to par problēmu atzinuši 42% respondentu.

Tāpat pie steidzamāk risināmām problēmām minēts slikts materiāli tehniskais nodrošinājums un nepietiekama mācību kvalitāte. Tā uzskata 30% respondentu. Savukārt vardarbību skolās par vienu no steidzamāk risināmām problēmām atzinuši 25%, bet skolotāju zemās algas – 23% aptaujāto.

Salīdzinājumā ar 2008.gadā veiktu līdzīgu pētījumu par 12% pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri par būtisku problēmu uzskata disciplīnas trūkumu un vardarbību skolās Tikmēr retāk nekā pirms pieciem gadiem aptaujātie šogad norādījuši uz labu skolotāju trūkumu un zemām skolotāju algām.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+