×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Aptauja: Krievijā izplēn prieks par Krimas anektēšanu (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievi sākuši apjēgt Krimas aneksijas negatīvās sekas, liecina Levadas centra veiktās aptaujas rezultāti.

Kā ziņo Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls “Doždj”, kopš pavasara mazinājies krievu prieks par Krimas anektēšanu. Mazinājies arī atbalsts valdības agresijai pret Ukrainu, kā arī sarucis to cilvēku skaits, kuri ir gatavi samazināt savus ienākumus, lai finansētu jauniegūto teritoriju.

Aptaujas rezultāti liecina, ka četru mēnešu laikā no 23% līdz 16% mazinājies to respondentu skaits, kuri priecājas par Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā. Krities ir arī to cilvēku skaits, kuri atbalsta šo valdības lēmumu – martā to atbalstīja 47%, bet tagad jau tikai 40%.

Viedokli, ka aneksija iemieso taisnīguma triumfu, atbalsta un lepnumu par valsti izjūt attiecīgi 30 un 37% aptaujāto, un kopš marta šī proporcija nav mainījusies. Arī to cilvēku skaits, kas aneksiju vērtē negatīvi, palicis nemainīgs – 9%.

Aptauja veikta no 22.augusta līdz 25.augustam, intervējot 1600 respondentus 134 apdzīvotās vietās 46 reģionos. Pieļaujamā kļūdas robeža nepārsniedz 3,4%.

Kopš pavasara arī mainījušies aptaujāto uzskati par to, kā paši ukraiņi uztver pussalas atņemšanu, un krievi sāk apzināties Ukrainā augošo nepatiku pret Krieviju.

Martā 17% uzskatīja, ka kaimiņvalstij nav negatīvas attieksmes pret Krieviju. Augustā tāds uzskats bija jau tikai 9% krievu. 23% uzskata, ka šāds Maskavas solis izsaucis naidīgu attieksmi tikai pret Krievijas valdību, bet 38% tomēr atzīst, ka ukraiņi neieredz Krieviju kopumā. Martā šāds viedoklis bija attiecīgi 18% un 24% respondentiem.
Tomēr par sliktu ukraiņiem mainījies krievu viedoklis par to, kam Krima patiesībā pieder.

Martā 14% uzskatīja, ka Krimai jāpaliek Ukrainas sastāvā, bet augustā tāds uzskats palicis tikai 4% aptaujāto. To skaits, kas atbalsta uzskatu, ka tai ir jābūt pilnīgi neatkarīgai valstij, ir pieaudzis no 11% līdz 15%. Arī to skaits, kas ir pārliecināti, ka Krimai jābūt Krievijas sastāvā, pieaudzis no 64% līdz 73%.

Tajā pašā laikā kopš pavasara ievērojami mazinājusies krievu gatavība ierobežot savus ienākumus, lai valdība spētu finansēt pussalas pievienošanu.

Sociologi aptaujātos informējuši, ka Krimas aneksijas finansēšanai būs nepieciešams papildu finansējums, kas prasīs algu un pensiju pieauguma ierobežošanu, sociālo programmu sašaurināšanu un cenu celšanu. Martā ar to nebija gatavi samierināties tikai 19% respondentu, taču tagad tam “pilnīgi nepiekrīt” jau 28% krievu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ceru, ka aptaujas Krimas jautājumā ņemtas no VISIEM Krimas iedzīvotājiem, NEDISKRIMINĒJOT viņus pēc vecuma, KĀ TAS NOTIEK LATVIJĀ!!! ĻOTI ZEMISKAS DARBĪBAS NO MŪSU VALSTS PUSES!!! Vakar ATKAL LNT ar PATOSU paziņoja respondentu dzives gadus, kurus APTAUJĀJUŠI… ĻOTI PAZEMOJOŠI, IZSMEJOŠI!!! Nezinu, bet man nāca SMIEKLI, jo vēroju Ilzes Dobeles sejas izteiksmi, kas pasacīja ĻOTI SKAIDRI – VISI VEČI UN VECENES IR MUĻKI… Daudzi 70- un 80-mit gadus sasniegušie Latvijas iedzīvotāji manā skatījumā ir AR asāku, redzošāku, domāt un secināt apveltītāku prātu KĀ VALDOŠĀS VIDUVĒJĪBAS SAVĀ ATTĪSTĪBĀ…Diemžēl dzīves PIEREDZE 99% jautājumu ATRISINĀŠANĀ ir izšķirošā! Tai līdzi pūrā nāk prasme DOMĀT un SECINĀT… Ne velti IR cilvēka dzīves posmi: BĒRNĪBA, JAUNĪBA, BRIEDUMS un gadi pēc 80…- dzives nogalē… No atmiņas neizdzešas 104 gadus vecas sievietes intervija televījā – tas BIJA IESPAIDĪGI… VIŅA BIJA AUGSTI SKOLOTA, ZINOŠA UN TODIENU AKTUALITĀTES PĀRZINOŠA… Par nākotni teiktie vārdi bija kā KULAKS STARP ACĪM… Vai tad neesam viņas prognožu situācijā pēc 20 gadiem??? ESAM, DIEMŽĒL…

  2. Nu ja, nevar vairs pasaulei samelot, ka braukuši ukraiņiem palīgā Mariupoli no teroristiem aizstāvēt

  3. Propoganda

  4. Vajag likt tos mužikus pie darbs, tad prieks radīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+