×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2015
Drukāt

Aptauja: latvieši saskata ieguvumus no eiro ieviešanas (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Izvērtējot galvenos eiro ieviešanas radītos ieguvumus, latvieši retāk nekā cittautieši atzīmējuši, ka būtiskus ieguvumus no eiro ieviešanas Latvijā nesaskata, secināts jaunākajā “DNB Latvijas barometra” pētījumā.

Latvieši biežāk nekā cittautieši kā būtiskus ieguvumus no eiro ieviešanas Latvijā atzīmējuši ciešāku iekļaušanos Eiropas Savienībā un lielākas ērtības – to, ka nav vairs jāuztur vairāki konti latiem un eiro, jāmaina valūta ceļojot, jāpārrēķina cenas utt., kā arī to, ka nav jāmaksā par latu konvertāciju uz eiro ceļojot, iepērkoties, veicot darījumus ar citām eirozonas valstīm.

Vienlaikus latvieši uzskata, ka eiro ieviešana ir veicinājusi labāku Latvijas tēlu ārvalstīs tostarp starp potenciālajiem investoriem. Tiesa, cittautieši bijuši vienisprātis ar latviešiem, ka eiro ieviešanas rezultātā ir izdevīgāki, pieejamāki kredīti un tas, ka nākotnē vairs nebūs jābaidās no lata devalvācijas, kā arī, ka vairāk tiek kontrolēta valsts ekonomiskā politika.

Savukārt, minot būtiskākos zaudējumus, ko Latvijai rada vai tuvākajā nākotnē varētu radīt eiro ieviešana, latvieši biežāk nekā cittautieši kā galveno zaudējumu norādījuši nacionālās valūtas kā daļas no valstiskās identitātes zaudēšanu. Tajā pašā laikā cittautieši biežāk nekā latvieši atzīmējuši, ka mazinās valsts faktiskā neatkarība (mazākas iespējas Latvijai pašai noteikt un kontrolēt ekonomisko un finanšu politiku), pieaug inflācija un papildu riskus rada iespējamība, ka eirozona varētu sabrukt vai transformēties.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģisks pētījums, kurā pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Ne jau tādēļ tiek rīkotu aptaujas, lai uzzinātu tautas viedokli!
  Aptaujas tiek veiktas tādēļ, lai konstatētu cik lielā mērā ar propogandu ir izdevies to tautu nozombēt, kā arī lai izzinātu tās jomas, kur propoganda vēl ir jāpastiprina.
  Arī publiskotie aptauju rezultāti paši par sevi kalpo kā psiholoģiskās ietekmēšanas līdzekļi.
  Tie, kas ar to nodarbojās, ļoti labi zina, kā pareizi sastādot aptaujas jautājumus var panākt vajadzīgo rezultātu.

 2. Čehija,Ungārija,Rumānija,Bulgārija,Polija,Lielbritānija,Dānija,Zviedrija-lielākie zaudētāji!

 3. Vienīgais ieguvums Atbildēt

  Nopirkts lielāks naudas maciņš! Turpina paaugstināties zāļu un komunālo pakalpojumu cenas,bet tas jau vairs nav ieguvums!

Draugiem Facebook Twitter Google+