×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Aptauja: latvieši Valsts prezidenta amatā izvēlētos Lembergu un Vīķi-Freibergu, krievvalodīgie – Ušakovu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs (no kreisās) un Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā līderus aptaujā par labākajiem prezidenta amata kandidātiem Ventspils pilsētas mēru Aivaru Lembergu un Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S) pārsvarā izraudzījušies Latvijā dzīvojošie krievvalodīgie iedzīvotāji, liecina laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” pasūtītā socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS aptauja.

Lai gan minētajā aptaujā līdera pozīciju ar 17,4% ieņem Lembergs, aptaujas dati liecina, ka minēto kandidatūru valsts pirmās personas amatā vēlētos redzēt 21,9% krievvalodīgo iedzīvotāju, bet latvieši – 14,3%.

Protams, lielāks atbalsts krievvalodīgo vidū ir aptaujas otrās vietas ieguvējam Ušakovam, par kura kandidatūru iestājās 30,6%, lai gan prezidenta amatā viņu vēlētos redzēt arī 4,9% latviešu.

Tāpat lielu atbalstu krievvalodīgo iedzīvotāju vidū ir ieguvusi Saeimas deputāte Inguna Sudraba, par kuru būtu nobalsojuši 11,1%, lai gan viņas kandidatūru arī atbalstīja 8% latviešu.

Latviešu vidū lielāko atbalstu guvusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kuras kandidatūru prezidenta amatā vēlētos redzēt 15,4% latviešu, lai gan viņas kandidatūru atbalsta arī 2,3% krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju.

Līdzīgs atbalsts starp latviešiem un krievvalodīgajiem ir Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, kura kandidatūru atbalstītu 8,8% latviešu un 7,7% krievvalodīgo.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja šo aptauju pasūtījusi NRA, tad tāpat skaidrs, ka 1. vietā jābūt smagos kriminālnoziegumos apsūdzētajam Lembergam, jo tā bez viņa atbalsta vispār nepastāvētu, bet SKDS ir tikai izpildītājs.

  2. Āksti ir visi šie prezidenti un viņu vēlētāji!

  3. Nu lūk, pierādījumi, ka nevar tautai uzticēt ievēlēt prezidentu. Tauta izvēlas ofšoros naudu paslēpušu mahinatoru, oligarhus, Krievijas ideoloģijas propogandu un sazin ko vēl ievēlētu, kas uz to brīdi apstulbinātu ar reklāmu.
    Neesam politiski izauguši.

  4. Lembergs sakārtotu valsti, bet ir viens “BET” – viņa acis lūkojas austrumu kaimiņa virzienā… Ušakova kungs NAV LATVIJAS PATRIOTS, to PAGAIDĀM NEJŪTAM… JA VAR SADARBOTIES AR KRIEVIJAS PREZIDENTA PARTIJU, TAD GARĀM…Garām arī Sudraba ar skatienu uz to pašu pusi… Freiberga NESAPROT šeit visu laiku dzīvojošos latviešus un viņai 8 prezidentūras gadu laikā NEBIJA NE MAZĀKĀ VĒLĒŠANĀS MŪS SAPRAST!??????? PALDIES viņai par iestāšanos ES un NATO!

Draugiem Facebook Twitter Google+