Latvijā
Sabiedrība

Aptauja: Latvijā starp Baltijas valstīm ir zemākā uzticība policijai un armijai 1

Foto – LETA

Latvijā starp Baltijas valstīm ir zemākā uzticība policijai un armijai, liecina novembrī veiktas Eirobarometra aptaujas dati.

Latvijā policijai uzticas 60% un neuzticas 32% aptaujāto, bet 8% nespēja sniegt atbildi. Neuzticība policijai Latvijā pieaugusi par vienu procentpunktu, salīdzinot ar 2017.gada pavasari. Tikmēr Lietuvā policijai uzticas 76%, bet Igaunijā 80% respondentu. Visvairāk Eiropas Savienībā (ES) policijai uzticas Dānijas iedzīvotāji – 92%, bet visvairāk neuzticas Bulgārijas iedzīvotāji – 53%.

Lielākais neuzticības pieaugums ES, par desmit procentpunktiem kopš pavasara, konstatēts Portugālē, sasniedzot 34%, bet lielākais uzticības pieaugums policijai vērojams Kiprā – četri procentpunkti, sasniedzot 53%, liecina aptaujas dati.

Armijai Latvijā uzticas 66% respondentu un neuzticas 19%, bet atbildi uz šo jautājumu nespēja sniegt 15% aptaujāto. Latvijas iedzīvotāju skaits, kas armijai uzticas, kopš pavasara sarucis par vienu procentpunktu, secināts aptaujā. Tomēr gan Lietuvā, gan Igaunijā armijai uzticas lielāks skaits iedzīvotāju, attiecīgi 73% un 81%.

Visvairāk ES armijai uzticas Somijas iedzīvotāji – 94%, bet vismazāk Bulgārijas – 38%. Visstraujākais neuzticības kāpums kopš pavasara vērojams Portugālē, kur par 11 procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, ka armijai neuzticas, sasniedzot 34%. Tikmēr lielākais uzticības kāpums ES kopš pavasara vērojams Vācijā – par desmit procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, kas armijai uzticas, sasniedzot 76%.

Vidēji ES uzticība gan armijai, gan policijai saglabājas augsta, attiecīgi 73% un 72%.

LA.lv