Ekonomika
Nauda

Aptauja: Latvijas ekonomikas stāvokli vērtē vispozitīvāk kopš 2015. gada 16

Foto – Shutterstock

Jaunākā ‘’Baltic International Bank Latvijas barometra’’ pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015. gada jūlija, portālam la.lv pavēstīja bankas pārstāve Teika Lapsa.

Neskatoties uz optimistiskām izmaiņām, 30% aptaujāto tomēr Latvijas ekonomikā notiekošās izmaiņas vērtē kritiski.

Kā liecina pētījums, pozitīvi pakāpies arī Latvijas kopējās attīstības (+4) un valdības darba (+4) novērtējums. Lai gan abās pozīcijās vērtējuma indekss ir uzlabojies, tomēr puse visu aptaujāto domā, ka kopumā situācija Latvijā attīstās nepareizi. Līdzīga situācija vērojama arī, vērtējot valdības darbu, – to kritiski novērtēja 73% aptaujāto, bet pozitīvs noskaņojums ir vien 21%.

ikmēr pašreizējā ģimenes materiālā stāvokļa vērtējuma indekss mēneša laikā nav mainījies. Neapmierinātību par to pauda 30% aptaujāto, bet 12% savas ģimenes materiālo stāvokli vērtēja pozitīvi. Jautāti, kā, viņuprāt, pēc gada būs mainījies viņu ģimenes materiālais stāvoklis, 20% aptaujas dalībnieku norādīja, ka tas būs uzlabojies. To, ka pēc gada situācija būs kļuvusi sliktāka, atzīmēja 10% respondentu.

Saistītie raksti

Mēneša laikā tagadnes un nākotnes vērtējuma indeksi ir pakāpušies par trīs punktiem. Lai gan sabiedrības kopējā noskaņojuma indekss ir paaugstinājies no -20 līdz -18, tas joprojām saglabājas pesimistisks.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

LA.lv