×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji ir kļuvuši patriotiskāki (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas karogs pie ēkas Raiņa bulvārī.

Latvijas sabiedrībā šogad ir pieaudzis patriotisma gars – teju puse jeb 47% iedzīvotāju patlaban uzskata sevi par īstiem dzimtenes patriotiem, liecina “Inbox Polls” jaunākā, valsts svētku priekšvakarā veiktā interneta lietotāju aptauja.

Pēc aptaujas datiem, kopumā patriotiski noskaņoti patlaban ir 85% mūsu valsts iedzīvotāji.

Salīdzinot ar pērn veikto “Inbox Polls” aptauju, caurmērā ir sarucis to respondentu skaits, kas sevi pilnībā neuzskata vai drīzāk neuzskata par Latvijas patriotiem. Tikai 11% atbildēja, ka drīzāk neesot Latvijas patrioti, bet 3,5% – ka noteikti neesot Latvijas patrioti.

“Patriotisma pieaugums noteikti ir saistīts ar pašreizējo nestabilo situāciju pasaulē. Protams, tad, kad ir konflikti vai ienaidnieka apdraudējums, cilvēku identitātes nostiprinās un notiek lielāka saliedēšanās. Var sacīt, ka mēs „saslēdzamies” kopā pret konflikta vai apdraudējuma aģentu,” komentēja sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Pagājušajā gada “Inbox Polls” aptaujā 39% respondentu dēvēja sevi par īsteniem patriotiem, kamēr 13,24% sacīja, ka drīzāk neesot patrioti, bet 3,94% atbildēja, ka pavisam noteikti nav Latvijas patrioti.

“Patriotisms var izpausties ļoti dažādi: tas var būt lepnums par “mūsējo” panākumiem sportā, mākslā vai kultūrā, mūsu zinātnieku atklājumi, kas Latvijas vārdam liek izskanēt pasaulē, vai svecītes iedegšana krastmalā 11.novembrī, pieminot kritušos. Man kā uzņēmējam patriotisms izpaužas vēlmē un mērķī veidot pasaulē konkurētspējīgus produktus un tehnoloģijas šeit, manā dzimtenē,” sacīja nacionālā e-dienesta “Inbox.lv” vadītājs Andris Griķis.

Aptaujā šķita interesanti noskaidrot, kas vēl varētu stiprināt patriotisma un nacionālā lepnuma sajūtu. Lielākais vairums respondentu norādīja, ka to varētu paveikt, ja valstij būtu skaidra politika par uzlabojumiem nākotnē iedzīvotājiem svarīgās jomās, tostarp veselībā, izglītībā, demogrāfijā.

“Inbox Polls” aicināja interneta lietotājus raksturot, kā, viņuprāt, izpaužas patriotisms. Vairākums jeb aptuveni divas trešdaļas atbildēja, ka tā ir savas valsts vēstures, valodas un tradīciju godināšana, bet vairāk nekā puse minēja dzimtenes mīlestību. Vēl 48% respondentu teica, ka īsts patriots pauž lepnumu par savu valsti, tās iedzīvotājiem, kultūru un produktiem, esot ārvalstīs vai tiekoties ar ārzemniekiem.

Jāpiebilst, ka iedzīvotāju viedoklis par to, kā izpaužas patriotisms, kopš pagājušā gada aptaujas būtiski nav mainījies.

18.novembra svētkus šogad plāno svinēt aptuveni trešdaļa mūsu valsts iedzīvotāju.

„Inbox Polls” aptauja tika veikta no 6. līdz 10.novembrim, interneta vidē izvaicājot 4076 respondentus.

“Inbox Polls” ir SIA “Inbokss” izveidots aptauju serviss, kas ļauj uzzināt ne tikai lietotāju viedokļus, bet arī jaunas idejas par produktiem un pakalpojumiem.

Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” jau vairāk nekā 10 gadus saviem lietotājiem piedāvā plašu pakalpojumu klāstu – sākot no e-pasta un failu apmaiņas pakalpojumiem, beidzot ar izklaidi – spēlēm, iespējām augšupielādēt un dalīties ar savām fotogrāfijām. 2015.gadā “Inbox.lv” tika atzīts par Latvijas mīlētāko pašmāju zīmolu jau piekto gadu pēc kārtas. “Inbox.lv” ir arī oficiālais pasaules prestižākā radošuma festivāla “Cannes Lions” jeb “Kannu Lauvas” vēstnesis Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Ideāls patriotiskums iztirgotā valstī. Agrāk karogs sarkans un viena zvaigzne, tagad zils ar vairākām zvaigznēm. Nacionālā valūta agrāk rublis tagad euro. Pārtaisam vēl himnu par – dievs svētī Eiropu. Pārdodam brīvības pieminekli varbūt uztaisīs krutu publisko tualeti. Agrāk protesti pret metro taisīšanu nevis tāpēc ka metro slikts, bet iebrauktu daudz speciālistu no PSRS lai šeit arī paliktu, tagad maksāsim lielus pabalstus un nodrošināsim ar mitekli “bēgļus” nezin no kurienes, kas zina ar kādu pārliecību un nodomiem.
  Ar ko EIROPA labāka par PSRS ???
  Vietējie aizbrauc, ciemati izmirst, ko vēl gaidīt ???
  Laiks mosties patriotiskumam vai jau ir par vēlu.
  Priecīgus svētkus.

 2. Kas tad ir latviskais patriotisms? Atbildēt

  Sarkanbaltsarkanu lentińu piespraušana pie krūts? Saskanieši un visādi kolonisti var greznoties kā grib bet vai tad vińi ar to kłūst par Latvijas patriotiem?

 3. Kā nu kuri. No krievvalodīgajiem lielākoties nekādu lielu patriotiskumu un pat lojalitāti īpaši neredzu…

 4. kāds var būt patriotiskums, ja Latviju iztirgo līdz pēdējam metram?!?

Draugiem Facebook Twitter Google+