Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas iedzīvotāju mīļākā grāmata – Skalbes “Kaķīša dzirnavas” (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas iedzīvotāju mīļākā, latviešu valodā izdotā grāmata ir Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas”. Tas svētdien noskaidrots telefonbalsojumā “Lielās lasīšanas” fināla tiešraidē Latvijas Televīzijā (LTV), informē LTV pārstāve Agita Pudule.

Viņa klāsta, ka piecas mīļākās grāmatas iepriekš noskaidrotas interneta balsojumā – tās “Lielās lasīšanas” mājas lapā izvēlētas no kopumā 21 darba. Lielajā finālā par mīļākās grāmatas titulu cīnījās: Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas”, Aleksandra Grīna “Dvēseļu putenis”, Imanta Ziedoņa “Epifānijas”, Ērika Marijas Remarka “Trīs draugi” un Vladimira Kaijaka “Likteņa līdumnieki”.

Kārļa Skalbes 1913. gadā uzrakstītā pasaka mīļākās grāmatas titulu izcīnīja sīvā telefonbalsojumā. Otrajā vietā ierindojās Kaijaka “Likteņa līdumnieki”, trešajā – Ziedoņa “Epifānijas”, ceturtajā – Grīna “Dvēseļu putenis”, bet piektajā – Remarka “Trīs draugi”, informē LTV.

“Lielās lasīšanas” fināls risinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpās. Par godu Skalbes grāmatai, tiks radīta skulptūra, kuru iedzīvotāji varēs apskatīt LNB vai ēkas ārpusē, piebilst LTV pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Skalbes darbos ir viņa mājas karoga moto: KRĀJIET KLUSU GAISMU SAVAI DVĒSELEI.

  2. šova vadītāji. Tāpēc jau arī šovs aizgāja kaut kādās banalitātēs. Labi, ka Kaķīša dzirnaviņas vēl noturējās 1.vietā.

  3. Negribu noniecināt seriālu “Likteņa līdumnieki” /tiešām laba filma!/, bet balsojums tomēr bija par GRĀMATĀM. Izskatās, ka daudzi tomēr balsoja par filmu…

  4. Esmu lasījusi un lasu ļoti daudz. Bet arī es nobalsoju par Kaķīša dzirnavām, jo tā no 21 grāmatu saraksta ir vislabākā.

  5. Kā vecmāmiņa bērnībā lasīja tā vēl tagad atceras. Citu neko jau nav lasījuši.

  6. žēl,ka E,Virzas Straumēni, neiekļuva TOP trijniekā!

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+