×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Aptauja: lielākā daļa Francijas iedzīvotāju vīlušies ES

Foto - AFPFoto - AFP

Lielākā daļa Francijas iedzīvotāju ir vīlušies Eiropas Savienībā, tādēļ balsotu pret tās dibināšanu, ja referendums par šo jautājumu notiktu tagad, liecina laikrakstā “Le Figaro” publicētie aptaujas rezultāti.

Izdevums atgādināja, ka 1992. gadā 51 procents Francijas balsstiesīgo iedzīvotāju balsoja par Māstrihtas līguma ratifikāciju, kas nozīmēja ES dibināšanu, savukārt 49 procenti bija pret to. Tomēr Francijas Sabiedriskās domas institūta veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka gadījumā, ja šāds referendums notiktu šogad, rezultāts būtu pretējs – 64 procenti balsotu pret Māstrihtas līguma ratifikāciju. Aptauja tika veikta starp Francijas iedzīvotājiem, kas dzimuši līdz 1974. gadam, jo tie ir cilvēki, kas 1992. gada referenduma laikā bija balsstiesīgu un varēja piedalīties lēmuma pieņemšanā par ES dibināšanu. 67 procenti aptaujāto atzina, ka, viņuprāt, ES “visdrīzāk virzās nepareizā virzienā”.

“Le Figaro” norādīja, ka Francijas iedzīvotāju negatīvo attieksmi pret ES vislielākajā mērā vairo nedienas eirozonā. 45 procenti respondentu atzinuši, ka vienotās valūtas zona traucē Francijas ekonomikas cīņu pret krīzi. 61 procents aptaujāto Francijas iedzīvotāju norādīja, ka eiro negatīvi ietekmē Francijas uzņēmumu konkurētspēju, bet 63 procenti pauda pārliecību, ka vienotā valūta traucē cīnīties pret bezdarbu. Savukārt 89 procenti aptaujas dalībnieku atzina, ka, viņuprāt, eiro negatīvi ietekmē cenas Francijā. 1993. gada 1. novembrī spēkā stājās Māstrihtas līgums, kas paredzēja uz Eiropas Kopienas pamata tika nodibināta ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+