Baltija

Aptauja: nepopulārākais politiķis Lietuvā – premjers Kubiļus 0

Lietuvas lielāko pilsētu iedzīvotāju vidū nepopulārākais politiķis ir premjerministrs Andrjus Kubiļus (attēlā), kuru par savu nemīlētāko politiķi atzinuši 38,4 procenti aptaujāto, liecina žurnālā “Veidas” publicētie jaunākās aptaujas rezultāti.

Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas līderi un Eiropas Parlamenta deputātu Valdemāru Tomaševki par netīkamāko politiķi uzskata 15,2 procenti aptaujāto, bet 10,4 procenti teica, ka tas ir eiroparlamentārietis, partijas “Kārtība un taisnīgums” līderis un impīčmenta ceļā atceltais bijušais valsts prezidents Rolands Pakss.

“Veidas” atgādināja, ka 2008. gadā nemīlētāko Lietuvas politiķu topa līderi bija Pakss un Darba partijas līderis, EP deputāts Viktors Uspaskihs, bet kopš 2009. gada līderi ir Kubiļus un Tomaševskis.

Ceturtajā vieta ierindojās Seima deputāts no partijas “Kārtība un taisnīgums” Valentīns Mazuronis, kuru par netīkamāko cilvēku uz valsts politiskās skatuves atzina 6,8 procenti aptaujāto Lietuvas lielāko pilsētu iedzīvotāju. Viņam seko Lietuvas Tautas partijas līdere un bijusī prmjerministre Kazimira Prunskiene, kuru par nemīlētāko atzina pieci procenti aptaujāto, Liberāļu un centristu savienības vicepriekšsēdētājs un Seima deputāts Arūns Valinsks (3,8 procenti) un Seima spīkere, viena no valdošās partijas “Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti” līderiem Irēna Degutiene (2,6 procenti).

LA.lv