×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Nīderlandieši referendumā noraida ES sadarbības līgumu ar Ukrainu (2)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Nīderlande vēlētāji trešdien notikušajā referendumā ir noraidījuši Eiropas Savienības (ES) sadarbības līgumu ar Ukrainu, taču pagaidām vēl nav zināms, vai balsošanā piedalījies pietiekami liels pilsoņu skaits, lai tautas nobalsošanu atzītu par notikušu.

Saskaņā ar nobalsojušo vēlētāju aptauju aptuveni 64% balsojuši pret tā dēvēto ES un Ukrainas asociācijas līgumu, kamēr to atbalstījuši tikai 29%, vēsta sabiedriskā raidorganizācija NOS.
Lai referendumu atzītu par notikušu, tajā jāpiedalās vismaz 30% no visiem 12,5 miljoniem balsstiesīgo.
Sākotnēji NOS vēstīja, ka saskaņā ar aptauju referendumā piedalījušies 29% vēlētāju, taču īsu brīdi pēc tam šo skaitu precizēja, pavēstot, ka pie urnām devušies 32% balsstiesīgo nīderlandiešu.

Tomēr jāņem vērā, ka aptaujas pieļaujamās kļūdas robeža ir plus mīnus trīs procentpunkti.

Lai gan referendums nav tiesiski saistošs, tā rīkotāju mērķis ir demonstrēt vispārēju pilsoņu neapmierinātību ar ES politiku.

Turklāt Nīderlandes referenduma iznākums kļūst īpaši delikāts, ņemot vērā to, ka tas notika tikai nepilnus trīs mēnešus pirms Lielbritānijā gaidāmā referenduma par Apvienotās Karalistes turpmāko dalību ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. superrrr/ aosveicu valsti kura nedzivo KALPI svesam varam un intresem///

  2. Ja visās ES valstīs rīkotu referendumu, tad lielākā daļa valstu iedzīvotāju noraidītu sadarbības līgumu ar Ukrainu. Bet nīderlandieši malači.

Draugiem Facebook Twitter Google+