×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Aptauja: Par perspektīvāko profesiju atzīst informācijas tehnoloģijas (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vislielākās perspektīvas, domājot par profesijas izvēli, pašreiz ir informācijas tehnoloģiju nozarē, tā atzīst lielākais vairums jeb 51% Latvijas iedzīvotāju, secināts “Cisco” aptaujā, kas veikta sadarbībā ar “Snapshots”. Kā liecina iedzīvotāju aptauja, informācijas tehnoloģiju nozares perspektīvas īpaši akcentē rīdzinieki (61%) un iedzīvotāji vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem (54%).

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Leo Trukšāns skaidro, ka informācijas tehnoloģiju nozarē šobrīd ir vērojama dinamiska attīstība, kā arī nozare vēl ir zaļa: “IT joma plašā nozīmē ir strauji augoša, inovatīva un augstas pievienotās vērtības nozare, kurā Latvijai ir senas tradīcijas un sasniegumi.”

Šobrīd vislielākais pieprasījums ir pēc programmatūras izstrādātājiem, pieaug pieprasījums arī pēc datoru inženierijas un informācijas tehnoloģiju speciālistiem. Jauniešiem, kas studējuši Latvijā, nākotnē ir labas perspektīvas globālajā darba tirgū, iegūtās zināšanas un prakse ir konkurētspējīgas. Tāpat arī vietējā darba tirgū iespējamas labi apmaksāta darba iespējas. “Daudzi uzcītīgi studenti jau 2.kursā ir sasnieguši tādu kompetences līmeni, ka ir gaidīti speciālisti Latvijas IT uzņēmumos”, teic Leo Trukšāns, piebilstot: “Visdrīzāk, ka programmatūras izstrāde turpinās dominēt, bet, pieaugot IT infrastruktūras sarežģītībai un daudzveidībai (mākoņi, lietu Internets, drošība) arī IT jomas speciālistu pieprasījums augs.”

Interesanti, ka perspektīvas citās tautsaimniecības nozarēs saskata daudz mazāks iedzīvotāju skaits, proti, tikai 11% – ekonomikas un finanšu jomā un 9% atzīst, ka tādu sniedz nodarbinātība transporta un loģistikas vai ķīmijas, farmācijas nozarēs.

Par profesijām ar viszemāko perspektīvu pašreiz Latvijas iedzīvotāji uzskata sociālās un tiesību zinātnes (1%), būvniecību (2%), un tūrismu (3%), liecina “Cisco” aptaujas dati.

“Snapshots” aptauja veikta no 27.04.-05.05.2015, aptaujāti 704 respondenti vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem (dati svērti atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. ekonomika, finanses, transports un loģistika ir neražojošas nozares(kaut vajadzīgas),
  ķīmija, farmācija, lauksaimniecība u.c. jūt oriģinālu risinājumu trūkumu.

 2. Ja vēl tās perspektīvās profesijas apguvejiem visur ES būtu vienādas algas…

  • Algas ir priekš apkalpojošā sektora.
   Radošajam sektoram jācīnās produktu brīvajā tirgū. Bez arodbiedrību atbalsta 🙂 .
   Toties, kuram katliņš labāk vāra, tas brauc ar meršiem u.c.
   Nedaudzi.
   Nedaudzi dejo baletu, slaveni aktieri u.t.t.
   C’est la vie !
   .

Draugiem Facebook Twitter Google+