Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
3. aprīlis, 2016
Drukāt

Aptauja: Par piektdaļu pieaudzis ar savu finansiālo situāciju apmierināto rīdzinieku skaits (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā, salīdzinot ar 2012.gadu, par apmēram piektdaļu pieaudzis to pilsētas iedzīvotāju skaits, kas ir apmierināti ar savu finansiālo situāciju, liecina jaunākās Eirobarometra aptaujas “Dzīves kvalitātes vērtējums Eiropas pilsētās” rezultāti.

63% aptaujāto Rīgas iedzīvotāju atzinuši, ka ir apmierināti ar savu finansiālo situāciju. 2012.gadā pozitīvu atbildi sniedza par 19% mazāk respondentu.

Savukārt citās 25 Eiropas pilsētās vairāk nekā 80% aptaujāto pauduši apmierinātību ar finansiālo situāciju. Augstākais apmierinātības līmenis ir Cīrihē Šveicē, kur pozitīvu atbildi snieguši 92% aptaujāto, kam seko Olborga Dānijā un Oslo Norvēģijā – abas ar 91% -, kā arī Stokholma Zviedrijā ar 90%.

Aptaujā piedalījās 40 000 respondentu no 79 Eiropas pilsētām. Minētais Eirobarometra pētījums par dzīves kvalitāti dažādās Eiropas pilsētās tiek veikts ik pēc trim gadiem kopš 2004.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. no 2% uz 2,4%? un par cik piektdaļām pieaudzis ar savu finansiālo situāciju neapmierināto rīdzinieku skaits?

  2. Šie raksti atgādina padomju un Staļina laikus, kad pie kopējas sliktākas ekonomikas situācijas tika veidoti plakāti un vēlāk arī filmu rullīši par padomju cilvēku labo dzīvi. Un ko tur pārmest, gadu desmitiem pārbaudītas cilvēku zombēšanas metodes.

  3. Apšaubāmie pētījjumi! Pagājušajā gadā valsts mani uzmeta par – 600 eur gadā, palielinot par 40% cenu elektrībai un divreiz sadārdzinot sabiedriskā transporta biļešu cenu. Šogad man ir vēl klāt -100 eur par NĪN, bet ir tikai aprīļa sākums. Alga kopš 2008.gada ir tā pati. Ir jābūt viegli debilam, lai šādā situācijā būtu finansiāli apmierināts.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+