Latvijā
Politika

Aptauja parāda, kas šobrīd ir līderi EP vēlēšanās0

Karogi pusmastā pie Eiropas parlamenta. Foto: AP/Scanpix/LETA

Ja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiktu aprīļa vidū, tad no partijām, kuras iesniegušas sarakstus vēlēšanām, populārākā būtu “Saskaņa” – par to balsotu 15% pilsoņu, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS jaunākajiem datiem.

Savukārt 11,7% balsotu par “Jauno Vienotību”, 10,6% – par “Attīstībai Par”, bet 8,2% – par nacionālo apvienību “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

5% vēlētāju savu balsi atdotu Latvijas Krievu savienībai, bet 4,5% – par partiju “Progresīvie”.

Zaļo un zemnieku savienību atbalstītu 3,7%, Jauno konservatīvo partiju – 2,4%, Latvijas Reģionu apvienību – 1,7%, partiju “KPV LV” un partiju “Atmoda”- 0,6%, bet par “Latviešu nacionālistiem” un “Jauno saskaņu” – 0,2%.

Par “Rīcības partiju”, “Centra partiju” un Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP) aptaujātie iedzīvotāji nebija gatavi balsot.

Savukārt nav izlēmuši, vai arī grūti atbildēt uz jautājumu, par ko balsot, bijis 19,2% aptaujāto, bet vēl 16,3% pārliecināti, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Pētnieki ieskicējuši arī situāciju, ja tiktu ņemti vērā tikai tie vēlētāji, kas noteikti piedalīsies vēlēšanās.

Šajā gadījumā pirmajā vietā izvirzās “Jaunā Vienotība” – par to balsotu 20,8% pilsoņu. Tālāk seko “Saskaņa”- 16,9%, “Attīstībai/Par!” – 14,9%, nacionālo apvienību “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 12,%, Latvijas Krievu savienība – 7%, “Progresīvie” – 6,2%, Zaļo un zemnieku savienība – 3,9%, Jaunā konservatīvā partija – 3,4%, Latvijas Reģionu apvienība – 2,4% un “Atmoda” – 0,8%.

Tālāk seko Latviešu nacionālisti, “KPV LV” un “Jaunā saskaņa”, par ko balsotu 0,2%. Savukārt par “Rīcības partiju”, “Centra partiju” un Latvijas Sociāldemokrātiskai strādnieku partiju iedzīvotāji nebalsotu.

No tiem, kas noteikti piedalīsies vēlēšanās, konkrētu atbalstāmo partiju nevarēja nosaukt 10,9% pilsoņu, uz jautājumu atbildot – “grūti pateikt”.

EP vēlēšanas Latvijā notiks maijā nogalē, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

LA.lv