×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Aptauja: Pasaule šobrīd ir laimīgāka nekā 2007. gadā

Neraugoties uz ekonomiskajām problēmām, kariem un dabas katastrofām, pasaule šobrīd ir laimīgāka nekā pirms četriem gadiem.

Vairāk nekā trīs ceturtdaļas aptaujāto visā pasaulē teikuši, ka viņi ir apmierināti ar dzīvi, un gandrīz ceturtdaļa no viņiem sevi raksturojuši kā ļoti laimīgus. “Pasaule šobrīd ir laimīgāka vieta, un mēs varam to izmērīt,” teicis globālā tirgus izpētes kompānijas “Ipsos Global” pārstāvis Džons Raits. Kompānija kopš 2007. gada aptaujājusi 18 tūkstošus cilvēku 24 valstīs. Taču viņš norādīja, ka cilvēku laimes iemesli ir rūpīgi jāizsver. “Tas nav saistīts tikai ar ekonomiku vai labklājību, bet arī ar daudziem citiem faktoriem, kas šobrīd cilvēkus padara par to, kas viņi ir,” teicis Raits.

Laimīgāko valstu pieciniekā iekļuvušas Indonēzija, Indija, Meksika, Brazīlija un Turcija. Vismazāk laimīgu cilvēku bijis starp aptaujātajiem Ungārijā, Dienvidkorejā, Krievijā, Spānijā un Itālijā. Nauda nevar nopirkt laimi – to pierādījuši ekonomisko lielvalstu, piemēram, ASV, Kanādas un Britānijas, iedzīvotāji, kas ierindojušies laimes skalas vidū.

“Aptaujas rezultāti ļauj secināt, ka cilvēku laimi izraisa vēl daudzi citi faktori, ne tikai ekonomika. Tā ir viens elements, taču ne viss stāsts,” komentējis Raits. “Dažreiz lielākā laime ir silta maltīte vai jumts virs galvas. Visā pasaulē attiecības ir galvenais iemesls, kas dara cilvēkus laimīgus, un, iespējams, laimīgākajās kultūrās ģimenei ir lielāka ietekme.”

Vislaimīgākā reģiona godu ieguvusi Latīņamerika. Tai seko Ziemeļamerika, Āzijas-Klusā okeāna reģions, Tuvie austrumi un Āfrika. Tikai 15 procenti eiropiešu teikuši, ka ir laimīgi. Laulāti pāri ir laimīgāki nekā vientuļie cilvēki. Nav ievērojamas atšķirības starp vīriešu un sieviešu apmierinātību ar dzīvi. Saskaņā ar aptaujas datiem laimīgāki ir izglītoti un gados jauni cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+