×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

“Pensija it kā man neskaitās pārāk maza – gandrīz 350 eiro.” Kā dzīvojat? (32)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Vai esat apmierināts ar savām vecumdienām? Šādu jautājumu “Latvijas Avīze” uzdeva vairākiem senioriem dažādos Latvijas reģionos.

Juris Gelažs, pensionējies ārsts Dobelē: “Jā, esmu apmierināts. Man jāpasakās Dievam, ka nav nekādu nopietnu likstu. Dzīve pamazām virzās uz priekšu. Pirms dažām dienām pie mums bija novada iedzīvotāju tikšanās ar sabiedriskās televīzijas pārstāvjiem. Ziniet, man bija kauns par tiem cilvēkiem, kam viss ir slikti, viss dzīvē iet tik uz leju, un kas bija sanākuši, lai visu šo žulti publiski izgāztu. Manuprāt, paši vien pie tādas dzīves vainīgi. Mūsu pašu mazā Dobele ar katru gadu kļūst aizvien tīrāka, skaistāka un sakoptāka. Ir daudz kā, par ko būtu jāpriecājas, bet šie tik žēlojas un gaužas. Es sportoju, jūtos vesels un dzīvespriecīgs, bumbas uz galvas arī mums nekrīt un nesprāgst. Pensija nav liela, bet dzīvot var. Es neesmu no tiem, kas par visu čīkst un sūkstās.”

Aivars Uzaitis (77 gadi) Platones pagastā: “Pensija jau it kā man neskaitās pārāk maza – gandrīz 350 eiro, bet ar visu to reizēm grūti savilkt galus kopā, kaut dzīvoju laukos. Esmu politiski represētais, tāpēc priecājos, ka vismaz pie ārstiem ir zināmas atlaides. Visumā par dzīvi sūdzēties nevaru. Turklāt mans prieks ir četri mazbērni, kas aizdzen jebkuru drūmumu un nomāktību, kas varētu uzmākties vecumā.”

Velga Novika (69 gadi) Jēkabpilī: “Vienīgā problēma, ko savā dzīvē saredzu: varētu būt mazliet vairāk naudiņas, bet citādi nav par ko sūdzēties. Arī ar veselību viss ir kārtībā. Vistrakākais jau patiesībā ir tas, ka mums patīk daudz čīkstēt, bet maz darīt, lai kaut ko mainītu. Jau no padomju laikiem cilvēkos iesēdies uzskats, ka viņiem visu laiku kaut kas pienākas. Bet, lai kaut ko dabūtu, ir jāpapūlas. Es pati nedaudz piepelnos, šo to izaudzējot savā piemājas dārziņā. Mans acuraugs ir mana mazmazmeitiņa.”

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Mīļie mums jārīkojas tā, kā to dara grieķi. Mītiņi, protesta gājieni, bada streiki un to visu darot piesaistīt ārzemju žurnālistus.

 2. Man gan pensija labu gabaliņu no 300 simtiem uz leju, taču laukos nav kur ar cepuri stāvēt un vaidēt – ir vienkārši jādzīvo. Tomēr, mīļie, iztikušie – vai varat iedomāties,, kā dzīvo tie, kam nav pat divi simti eiro?!

 3. Jā, bet ne jau visiem ir 350 pensija.

 4. ,,Man visa kaa pietiek…bumbas uz galvas nekriit…,, No kurienes naak shii NABAGU PSIHOLOGJIJA ? No labi visu muuzhu paartikushaas Viikjes Freibergas ? Taa vecene veel tagad daudz ko bauda par velti (arii par juusu naudu,pensionaaru kungi !) Un taa buus liidz vinjas koruptiivi ieguuto kapu malai,ja nekas nemainiisies,protams. Bet juus laimiigi ,,gruzdat savaa paarticiibaa,, un ceriet,ka bumbas uz galvas nekritiis…Kas un cik jums samaksaaja par sho liekuliibu ?

  • Ņaudētāj, Oļeg, dēļ tādiem mūždien neapmierinātajiem, tiešām reizēm gribas, lai “bumbas krīt”, lai saprot kā ir, kad patiesi ir slikti. Visu tikai pieprasīt-labus ceļus, labu izglītību, veselības aprūpi, bet kad ir runa par nodokļiem, tad to gan nē, nodokļus nevajag vispār.
   Jautājums: ko pats esat darījis, lai būtu labi?

 5. Manai kaiminienei, 82 gadus vecajai vientulajai pensionaarei,pensija 236 eiro,visaadiem maksaajumiem meenesii aiziet 100 eiro,zaales,paartika.Dziivoklii remonts jau gadus 25 nav taisiits,zeeluma gals.Nupat bija slimniicaa,par devinaam dienaam piestaadiija 140 eiro reekinu.Paartika-pats leetaakais,ko vien var dabuut,dreebes tikai no humpalaam,vinai tas viss taa apnicis,ka veelas tikai nomirt.

 6. Kā var izdzīvot ar 350 euro? Vecs cilvēks, kuram pulka naudas vajaga zālēm?

 7. Visiem, kam ir pāri par 65 gadiem, būtu jāprotas un jānomirst, lai atpestītu valsti no pensiju maksāšanas. Pensionāri, kas dzīvo ilgāk, ir valstiski neapzinīgi un patiesībā ir kaitnieki, kas gremdē mūsu valsti! 😛

  • Perfekti ! Izsmeejaamies no sirds ! Skumji ir vieniigi tas,ka dziives iisteniiba un fakti apstiprina Juusu teikto…

 8. Cik labi,ka tik labi ☺

 9. Pareizi jau ir , ja pensija 350 eiro. Bet , ka lai iztiek tie cilveki , kuriem pensija 100 eiro ? Kaut gan , stradajusi , no jaunibas ? Kas , aizgaja pensija 2015 , gada un vinu algas bija lielas , tie jau nevar sudzeties ! Bet , ko lai dara tie pensionari , kuri pensija , no 2000. gada , lidz 2012 . gadam ???

  • Izbeidz raudat !! Ne jau TEV vienigajam , ir nabadziba !!! Raudi vai NE , bet lielajiem kungiem , maza beda !!! Galvenais , kad pasi sanem tukstosos – menesi !!!!Par piemeru panem , kaut Saeimas deputatus , ministrus un vinu , roku laizus , ierednus , luk , kur aiziet , musu pelnita naudina ! Stradajam , gajam uz barikadem , bet LABUMA guveji – dzivo uz nebedu ! Gribi aizbraukt uz Seiselu salam , uz AAE , ZODZ un LAUPI , LATVIJAS TAUTU !Lai dzivo , Briva Latvija , bez musu berniem , kuri spiesti stradat = arzemes !!!

  • Man pensija ir 321 euro,aizgāju pensijā 2012 gadā. Nu nav viegli ,teikšu ,kā ir. Paldies Dieviņam ,ka nav īpašu veselības problēmu. Liela daļa naudas ,apm. 1/3 daļa par dzīvokli,vēl zāles šādas tādas . Zinu cilvēkus ,kuriem manos gados pensijas ir ievērojami mazākas par manējo ,bet dzīvo taču,kur liksies .Traki tai valdībai ar mums -par spīti ,bet dzīvojam.

 10. A kā izdzīvot ar 100 eiro mēnesī?

 11. Viss ir relatīvs. 350 eiro, ja dzīvo Rīgā saimnieka mājā vai uz saimnieka zemes (paldies mūsu politiķiem, kuri veica denacionalizāciju savās un sev pietuvināto personu interesēs) ir gauži maza pensija. Ja ir paveicies, dzīvo savā dzīvoklī, par kuru ziemā maksā ap 70, vasarā ap 30 eiro, ja nav jāatdod milzu summas par zālēm, tad ar to var tīri normāli iztikt, bet ar 400 – 450 jau var dzīvot labi.

 12. cik slimam jābūt, lai 350 nosauktu par lielu pensiju?

 13. Aizgāju pensijā kā arodinvalīds ar nemitīgām sāpēm mugurā un rokās un ar zālem regulejamu asinsspiedienu.Pašlaik man neskatoties uz slimības progresivitāti ir atņemta grupa,slimība ir atzīta par neārstējamu,ārstēšana nav notikusi un nenotiek,ir padarītas par nepieejamam pretspiediena zāles.Pensija ir maznodrošinatas personas robežās.

 14. tiesi tāpēc jau mums viss ir tik tālu aizgājis,ka neviens negrib valdošajiem acīs pateikt melno patiesību.Tiklīdz kādā pagastā parādās kāda Viņķele,tā visi iepriekš sagatavotie skrien ar puķēm un pīrāgiem,valdošie krāso zāli,lai skaistāk izskatās,un nu tik stāsta-vai dieniņ,cik labi dzīvojam,tālāk vairs nav kur.Katrs,kurš uzdrīkstas bilst kādu patiesu vārdu,tiek kaunināts un pataisīts par kaitnieku un sliņki.Tāpēc jau mūsu ” augšas” ir pārliecinātas,ka viss ir ” čikiniekā”.Jautājums tai tantei,kura piepelnās: Vai no VID vēl vēstuli neesat saņēmusiē

 15. Cik viņiem samaksāja par meliem?

 16. 350 eiro ir LIELA PENSIJA!

 17. PIEMIRSU! DARBA STĀŽS MAN PIETIEKAMI LIELS – 49 DARBA GADI! BET PĀRSTĀVU PROFESIJU, PAR KURAS DARBU NEKAD NAV BIJUSI ATBILSTOŠA SAMAKSA! N E K A D!!!!! ARĪ TAGAD MANI KOLĒĢI CĪNĀS PAR DARBA PIEKLĀJĪGU SAMAKSU, BET VISS NOTIEK TIK LĒNI, TIK LĒNI… MANUS KOLĒĢUS UZSKATA PAR MUĻĶIEM, KURIEM VAR SOLĪT UN SOLĪT BEZJĒGĀ??? VAI TIEŠĀM NAV KAUNA??!!!

 18. 350 EIRO IR LIELA PENSIJA! TUR NU NEVAJADZĒTU BŪT PROBLĒMĀM! JĀ, BET KUR INTERVIJAS AR 230 VAI 150 EIRO VAI VĒL MAZĀKĀM SUMMĀM, KURAS SAŅEM PENSIONĀRI? BEZ TAM: KĀ LIELO PENSIJU SAŅĒMĒJI UZDROŠINĀS LIETOT VĀRDU “ČĪKSTĒT”? KO TAS NOZĪMĒ??! CIK TAD ILGI VAR EKSISTĒT? VAI VALSTS NEATKARĪBAS 26 GADI NEBŪTU TĀ KĀ PAR DAUDZ??? UN VAI TAD TIKAI ĒST VAJAG? KUR TAD DRĒBES, APAVI, MAZGĀJAMIE LĪDZEKĻI UN CITAS NEPIECIEŠAMĀS VAJADZĪBAS?????????? KUR GARĪGĀS VAJADZĪBAS – KONCERTI, TEĀTRA APMEKLĒJUMI, GRĀMATAS, EKSKURSIJAS? KUR TELPU REMONTS, FRIZIERA PAKALPOJUMI, UTT.?????? VAI TAD AIZBRAUKT NEKUR NEVAJAG? KUR ĀRSTA APMEKLĒJUMI, ZĀLES?????? NAV JAU MUMS – CILVĒKIEM – SPALVAINA ĀDA UN NAGI KĀ DZĪVNIEKIEM?! CENAS TIKAI KĀPJ UN KĀPJ! NODOKĻU SLOGS DZEN IZMISUMĀ? VAI IR KUR TĀLĀK IET? CIK ILGI VĒL TĀDA EKSISTENCE?

 19. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

  • Izbeidz raudat ! Ne jau TEV vienigajam , ir nabadziba !!! Raudi vai NE , bet lielajiem kungiem , maza beda !!! Galvenais , kad pasi sanem tukstosos – menesi !!!Par piemeru panem , kaut Saeimas deputatus , ministrus un vinu , roku laizus , ierednus , luk , kur aiziet , musu pelnita naudina ! Stradajam , gajam uz barikadem , bet LABUMA guveji – dzivo uz nebedu ! Gribi aizbraukt uz Seiselu salam , uz AAE , ZODZ un LAUPI , LATVIJAS TAUTU !Lai dzivo , Briva Latvija , bez musu berniem , kuri spiesti stradat = arzemes !!!

 20. Štata pozitīvistus nointervēja…

 21. JĀ, AR 350 UZ ŠO BRĪDI VARBŪT VAR ARĪ NEČĪKSTĒT,BET 250 IR GAUŽAM PAR MAZ.Dzīvojot pilsētā,kur komunālie maksājumi dzen cilvēkus arvien lielākā nabadzībā.Apsaimniekotāji grib pirkt mājas un mašīnas,bet ko pensionāram darīt.Kapēc nav komisiju,kas pārbaudītu cik pamatoti maksājam par ūdeni
  un tā cirkulāciju.Vai par siltumu tik daudz jāmaksā ziemā un vasarā.Tikai brīnamies kāpec tie pensionāri tik nabadzīgi…..

 22. Rīgā ar tādu izdzīvot problemātiski,būs vien jāstrādā

 23. iesaka nečīkstēt,labāk pastāstiet kā sabalansējiet izdevumus ar ienākumiem.Starp citu,350 jau ir liela pensija.

  • Nu tā gribas pačīkstēt ,ko tas dos ,tikai nervu bojāšana sev!Varu palielīties ,nagus, ragus griežu pati ,matus sakopju pati.Tikai atceroties ,ka jaunībā apmeklēju frizētavu katru nedēļu ,kosmetisko kabinetu ,ar masāžam bieži.Bet par to nevienam neinteresē ,ja to laiku nedrīkst pieminēt.Ar, galvenais, darba stāžs biji nopietns (vai nebijis),ar lielu algu .Tagad ar 242 ,- pensiju jāsamierinās ,ja nav ,nevajag.Tikai to pazemojumu grūti norīt.
   Priecīgas Lieldienas !Piedod un tev taps piedots!

  • ja vīrs vēl strādā vai šim pensija 2x lielāka nekā tev, caur pazīšanos izsniegtas NĪ nodokļu atlaides vai ir cita ķīmija, tad var muldēt par “sabalansētiem izdevumiem”. Ja ir tikai viena pensija un tā ir vienīgā nauda, ar kuru jāsamaksā visi nodokļi bez atlaidēm, elektrība, malka/gāze apkure, ūdens, kanalizācija, atkritumi un papildus izdevumi par dzīvokļa vai mājas uzturēšanu, jāmaksā par ārstu, zālēm, transportu, jāpērk pārtika (par drēbēm un apaviem vispār var aizmirst), tad ar 350 (pēc ienākuma nodokļa nomaksas) izdzīvot nevar – tad no ārsta, zālēm jāatsakās, jāekonomē uz pārtiku, jo pārējo nemaksāt nevar – izdzīs no dzīves vietas. Šie visi laimīgie rakstiņi par labu izdzīvošanu ar minimālu pensiju – ir politiskas propogandas materiāls.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+