×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2016
Drukāt

Aptauja: Pēc ekonomiskās krīzes iedzīvotāji kā galveno guvumu min apdomīgu rīcību ar naudu (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Viena no galvenajām mācībām, ko iedzīvotāji guvuši ekonomiskās krīzes laikā, ir apdomīgāk rīkoties ar naudu un nedzīvot pāri saviem līdzekļiem, secinājuši grāmatas “Ekonomiskā krīze Latvijā: veiksmes stāsta pēcgarša” autori.

Apdomīgāku rīcību ar naudu un nedzīvošanu pāri saviem līdzekļiem aptaujā par krīzes laika mācībām minējuši 70% respondentu, savukārt 60% aptaujāto uzsvēruši, ka iemācījušies paļauties uz sevi un negaidīt palīdzību no citiem. 46% respondentu pauduši uzskatu, ka krīze iemācījusi mainīties pašam.

Tikmēr 37% aptaujāto krīzes rezultātā ielāgojuši, ka ir jāveido uzkrājumi, bet 30% atzīmējuši, ka sapratuši nepieciešamību pēc savstarpējas sadarbības.

Salīdzinoši mazāk bijis tādu aptaujāto, kuriem šķiet, ka krīze apliecinājusi nepieciešamību uzlabot valsts pārvaldi – 17%, uzlabot izglītības kvalitāti – 14%, savukārt 10% krīze likusi aizdomāties par nepieciešamību iesaistīties politikā.

Grāmatas autori no šīm atbildēm secinājuši, ka ir redzama iedzīvotāju dominējoša orientācija uz individuāliem risinājumiem, kas nozīmē, ka krīze ir veicinājusi individualizācijas tendenci. Kā spilgts piemērs krīzes problēmu risināšanai tiek minēts emigrācija, ko var skaidrot ar zemo uzticēšanās līmeni valstij un negatīvi vērtēto valdības īstenoto krīzes pārvarēšanas stratēģiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Apdomīgi rīkoties! Vai tad Mēs varējām iedomāties, ka Sapņotā Neatkarība, Sapņi, Cerības uz Attīstoties spējīgu ekon. Neatkarīgajā Latvijā, tā izgāzīsies! Vispār Neattīstīsies! Ka nekas netiks Ekonomikas Labklājībai uzbūvēts, iesarbināts! Runa iet par Daudz, Varenām darba vietām! Kur cilvēki ar labām ražošanas specislitātēm varēs ar prieku strādāt un saņemt algas, kādas šajos strādnieku amatos, profesijās saņem Spējīgā EU valstī – netto: 2500-4000 euro! Uz rokas!!! Un tagad, vienkāršiem, vidēja līmeņa Latviešiem nav jau ar ko rīkoties! Un esam apdedzinājušies dēļ šīs neatt., kura izgāzusies, kā veca sēta un Nekad mūžā neiegrābties lielos pirkumos uz kredīties! Pat ne ledusskapi šodien! Paldies nē! Sekas jūtam līdz aknām! Viss nolaidies uz pus sešiem! Un Latvijā, gaisma tuneļa galā, šajā gadsimtā nav sagaidāma! Mēs jau būsim kapos!

Draugiem Facebook Twitter Google+