×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Aptauja: Pēc traumas ceturtā daļa turpina strādāt, jo nevar atļauties slimot

Foto - LETAFoto - LETA

Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 31% pēdējo trīs gadu laikā ir guvuši kādu traumu, liecina “Swedbank” apdrošināšanas veiktā aptauja.

Puse iedzīvotāju gūto traumu dēļ ir bijuši spiesti kādu laiku kavēt darbu, turklāt no tiem katrs piektais (19%) nebija spējīgs ierasties darbā veselu mēnesi. Taču tajā pat laikā gandrīz ceturtdaļa (23%) iedzīvotāju, neskatoties uz gūtajām traumām, darba gaitas turpināja, jo nevarēja atļauties kavēt darbu.

Lielākā daļa traumu ir saistītas ar kāju un roku savainojumiem – kaulu lūzumi, izmežģījumi, kā arī muskuļu vai cīpslu plīsumi (attiecīgi 44% un 43%). Retāk iedzīvotāji traumējuši muguru (13%) un galvu (7%).

Aptaujas dati rāda, ka visvairāk dažādus ievainojumus iedzīvotāji gūst paklūpot vai paslīdot (35%), kam seko sporta traumas (32%) un savainojumi ar asiem priekšmetiem (12%).

Vīrieši biežāk gūst traumas sportojot (39%), neveiksmīgi paklūpot (31%) un savainojoties ar asiem priekšmetiem (20%). Savukārt sievietes visvairāk cietušas paklūpot vai paslīdot (40%), neuzmanīgi rīkojoties ar dažādām vielām (26%) un sportojot (24%). Interesanti, ka vīrieši četrreiz biežāk (20%) nekā sievietes (5%) šogad traumējuši muguras, savukārt sievietes vairāk saskārušās ar kājas traumām (47% pretstatā 39% vīriešu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+