Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Aptauja: Pēc traumas ceturtā daļa turpina strādāt, jo nevar atļauties slimot

Foto - LETAFoto - LETA

Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 31% pēdējo trīs gadu laikā ir guvuši kādu traumu, liecina “Swedbank” apdrošināšanas veiktā aptauja.

Puse iedzīvotāju gūto traumu dēļ ir bijuši spiesti kādu laiku kavēt darbu, turklāt no tiem katrs piektais (19%) nebija spējīgs ierasties darbā veselu mēnesi. Taču tajā pat laikā gandrīz ceturtdaļa (23%) iedzīvotāju, neskatoties uz gūtajām traumām, darba gaitas turpināja, jo nevarēja atļauties kavēt darbu.

Lielākā daļa traumu ir saistītas ar kāju un roku savainojumiem – kaulu lūzumi, izmežģījumi, kā arī muskuļu vai cīpslu plīsumi (attiecīgi 44% un 43%). Retāk iedzīvotāji traumējuši muguru (13%) un galvu (7%).

Aptaujas dati rāda, ka visvairāk dažādus ievainojumus iedzīvotāji gūst paklūpot vai paslīdot (35%), kam seko sporta traumas (32%) un savainojumi ar asiem priekšmetiem (12%).

Vīrieši biežāk gūst traumas sportojot (39%), neveiksmīgi paklūpot (31%) un savainojoties ar asiem priekšmetiem (20%). Savukārt sievietes visvairāk cietušas paklūpot vai paslīdot (40%), neuzmanīgi rīkojoties ar dažādām vielām (26%) un sportojot (24%). Interesanti, ka vīrieši četrreiz biežāk (20%) nekā sievietes (5%) šogad traumējuši muguras, savukārt sievietes vairāk saskārušās ar kājas traumām (47% pretstatā 39% vīriešu).

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+