Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Aptauja: Piektdaļa britu kompāniju varētu pārcelt darbību uz ārzemēm

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Pēc 23.jūnijā notikušā referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) piektdaļa Lielbritānijas uzņēmumu vadītāju apsver iespēju pārcelt darbību uz ārzemēm, liecina vadoša biznesa lobija aptaujas rezultāti.

Direktoru institūts (IoD), kurš no piektdienas līdz svētdienai aptaujāja vairāk nekā tūkstoti savu biedru, arī paziņoja, ka ceturtdaļa kompāniju vadītāju plāno iesaldēt jaunu darbinieku pieņemšanu.

Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% IoD biedru uzskata, ka referenduma rezultāts ir negatīvs viņu biznesam, bet 23% domā, ka tas ir pozitīvs. Deviņi procenti sacīja, ka tam nav nekādas nozīmes.

“Kompānijas aktīvi domās, kā tām adaptēties un būt veiksmīgām,” sacīja IoD ģenerāldirektors Saimons Volkers. “Taču mēs to nevaram izskaistināt, daudzi mūsu biedri ir noraizējušies. Vairums kompāniju vadītāju uzskata, ka balsojums par “Brexit” ir viņiem slikts un tā rezultātā tiek iesaldēti vai samazināti investīciju un noalgošanas plāni.”

Vairāk nekā trešdaļa IoD biedru paziņoja, ka referenduma rezultāts liks viņiem samazināt investīcijas, bet par to palielināšanu informēja desmitā daļa biedru.

Ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā. Piektdien Kamerons paziņoja, ka līdz viņa vadītās Konservatīvo partijas konferencei oktobrī atstās valdības vadītāja, kā arī partijas līdera amatu un līdz tam laikam ir jāatrod jauns līderis, kurš vadīs izstāšanās sarunas.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+