×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Poļi sliecas atbalstīt obligāto karadienestu un vajadzības gadījumā aizstāvēt Baltijas valstis (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Polijas sabiedrībā pieaug atbalsts obligātajam karadienestam, un aizvien vairāk poļu arī uzskata, ka kara gadījumā viņu valsts karaspēkam jāaizstāv Baltijas valstis, liecina Polijas sabiedriskās domas un tirgus pētījumu institūta IBRIS reprezentatīvā aptauja, kas veikta marta sākumā.

Šobrīd obligāto karadienestu lielākā vai mazākā mērā atbalsta aptuveni 60% respondentu, proti, uz jautājumu par obligātā karadienesta nepieciešamību 32% atbildējuši “noteikti jā”, bet vēl 28% ar “drīzāk jā”, vēsta “15min.lt”, atsaucoties uz ziņu aģentūru PAP. Atbildes uz aptaujas jautājumiem snieguši 1115 cilvēki visās Polijas vojevodistēs.

Pagājušā gada novembrī pētniecības centra CBOS aptaujā obligāto karadienestu atbalstīja 53% poļu.
Jautājumā par iespējamo atbalstu Baltijas valstīm norādīts, ka Lietuva, Latvija un Igaunija ir Polijas sabiedrotās Ziemeļatlantijas līguma organizācijā. “Ja šīm valstīm tiktu uzbrukts, vai Polijai tās būtu jāaizstāv?” vaicāts respondentiem.

63% no viņiem izvēlējušies atbildi: “Jā, pildot savus sabiedroto pienākumus”, un tikai 27% atbildējuši “nē, neatkarīgi no saviem sabiedroto pienākumiem, Polijai jāvairās iesaistīties bruņotā konfliktā”.
Baltijas valstu aizstāvēšanu atbalstījuši 76,6% aptaujāto vīriešu un 50% sieviešu. Tikai 15% vīriešu un 43% sieviešu iebilduši pret kaimiņvalstu aizstāvēšanu.

Kā norādījuši institūta eksperti, viens no galvenajiem šā atbalsta iemesliem ir apziņa, ka Lietuva ir kaimiņvalsts, ko ar Poliju saista kopīga vēsture.

Aptauja arī liecina, ka Polijas sabiedrības gatavība aizstāvēt savu valsti lielā mērā ir atkarīga no vēstures zināšanām. Tā respondentu daļa, kura savas vēstures zināšanas vērtējusi augstāk, paudusi arī lielāku gatavību doties aizstāvēt valsti, savukārt tie, kuri atzinuši, ka nav draugos ar vēsturi, drīzāk sliekušies atrast drošu patvērumu.

Atbildot uz jautājumu, ko aptaujātie vispirms darītu, ja Polijai uzbruktu sveša valsts, 33,8% sacījuši, ka censtos gādāt par savas ģimenes drošību un paliktu savā pašreizējā dzīvesvietā. 32,5% atbildējuši, ka pārceltos uz citu Polijas vietu, bet 16,8% – ka bēgtu uz ārzemēm.

Turklāt zīmīgi, ka šo pēdējo atbildi devuši galvenokārt Polijas rietumdaļas iedzīvotāji, kurpretī tie poļi, kuri dzīvo Krievijas Kaļiņingradas apgabala, Lietuvas, Baltkrievijas vai Ukrainas robežu tuvumā, visvairāk noskaņoti aizstāvēt savu valsti.

29,2% respondentu sacījuši, ka paši meklētu karaspēka daļas, lai dotos karot, bet 11,8% – ka gaidītu oficiālu pavēsti par iesaukumu.

Pēc ekspertu teiktā, aizstāvēt valsti visvairāk noskaņoti jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. un protams ta lielaka dalja, kas ies aizstavet Baltiju dzivo Anglijaa :DD

 2. NEVAJAG savos TRAKAJOS PRĀTOJUMOS, ka amerikāņi izraisīs te karu, iesaistīt cilvēkus, kuri NEKAD TĀ NAV DOMĀJUŠI UN NEDOMĀS!!! KĀPĒC TIEŠI VIŅIEM TO VAJAG??? Iesaku acis paturēt vaļā uz šiem “APGALVOTĀJIEM”!!! Piekrītu kopējai Ziemeļeiropas aizsardzības izveidei!? PALDIES POĻIEM par atbalstu, kuri saprot, jo paši ĻOTI CIETUŠI UN TIKUŠI IZNĪCINĀTI…

  • neaizmirsisim, ka 1.poli daudz cietushi no Banderas cilvekiem Ukrainaa, tikushi sistematiski galinati. 2.poli nav sveeti, pashi brukushi visur apkart visaas valstiis. Viniem vel arvien sezh iekarotaju geens. To gan atvesinaja lielais bralis Krievija un tapec vini lidz pat zemapzinai dusmojas uz Krieviju, ne tapec, ka Krievija, ko sliktu dara, bet tapec, ka Krievija dara to, ko pashi veletos.

 3. Paldies poļiem par atbalstu, bet arī mēs palīdzēsim viņiem!

 4. K-K ... kUR PALIEK UZAICINAJUMS LATVIESIEM APVIENOTIES ... VAI TAS NEPIESTAVETU LOJALAI PILSONEI ???? Atbildēt

  … Bet, ir japasteidzas kopejas Ziemeleiropas aizsardzibas uzstadei … jo parejas ES glevulibas del atsakas Kremla apsaudisanas un sagtavosanas talakam uzbrukums Ukrainai … ar visam konsekvencem parejam tuvakajam valstim … !

 5. … Pazistot loti labi polu etniskas ipasibas un personigos labakos atributus … kremlinistiem vajadzetu mirgt bailu sviedros … tie nepadosies propagandas spiedieniem un reages attiecigi … un soreiz ne ar jatnieku pulkiem pret tankiem … ka II Pasaules kara … bet ar moderniem ierociem !

  … Paldies poliem, paliek silti ap sirdi sajutot so izskirosi lielo atbalstu Baltijai … !

 6. Nav””Piļsudska laiki”‘,kad vaŗēja vicināt zobinus.Vesterplāti Latgalē nav iespējams sarīkot,lai nebūtu jākaro uz Polijas Silēzijas laukiem.

 7. Amerikaanji nekaadu karu Latvijaa neizprovocees. Amiishi ir muusu sabiedrotie. Un ja Latvijai agresiivie krievi uzbruuk, tad buutu labi ja baltieshi un polji paliidzeetu latvieshiem. Tad krievi nobiitos un karu nesaaktu!

 8. Jaa, Lai tikkai Amerika izprovacee karu no Latvijas puses un kara smaguma centrs saakas Latvijaa nevis Polijaa protams katrs Polis buus gatavs aizstaavet savu zemi ,lai tur taas shausmas nenonaak ,bet paliek Latvijaa. Varu tikkai cereet ,ka tik taads nav plaans.

Draugiem Facebook Twitter Google+