×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Aptauja: puse Krievijas iedzīvotāju paredz padomju laika represiju atjaunošanu (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gandrīz puse Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī atkal varētu tikt izvērstas tādas pašas represijas pret politiskajiem disidentiem kā Padomju Savienības laikā, atsaucoties uz jaunākajiem sabiedriskās domas pētījuma datiem, ziņo interneta vietne “The Moscow Times”.

Pētījuma, kuram dots nosaukums “Masu represijas Padomju Savienībā”, ietvaros tika skaidrots tas, kā sabiedrība raugās uz PSRS laikā izvērstajām represijām. Pētījums ticis publicēts vienlaikus ar Politisko represiju upuru piemiņas dienu, ko Krievijā atzīmē 30. oktobrī. Pētījuma dati liecina, ka 48 procenti aptaujāto paredz iespēju, ka viņu dzīves laikā atkal varētu tikt izvērstas politiskās represijas. 14 procenti cilvēku atzinuši, ka, viņuprāt, pastāv “augsta iespējamība”, ka represijas atkal varētu tikt ieviestas. Tikmēr 34 procenti Krievijas iedzīvotāju prāto, ka represīva režīma atjaunošanās ir “maz ticama”.

Turklāt pētījumā noskaidrots, ka sabiedrības uzskati par Padomju Savienības laikā izvērstajām politiskajām represijām ir mainījušies. Ja vēl 2012. gada oktobrī padomijas diktatora Josifa Staļina izvērstās represijas par “attaisnojošām” dēvēja 12 procenti Krievijas iedzīvotāju, šogad šādu cilvēku skaits pieaudzis līdz 17 procentiem, raksta “The Moscow Times” interneta vietne. Turklāt par trīs procentiem (no 43 līdz 40 procentiem) samazinājies to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka par represiju izvēršanu pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados vainīgs ir Staļins. Daļa sabiedrības ir pārliecināta, ka pie represijām vainojami Staļinam pietuvinātie cilvēki, kā arī Iekšlietu tautas komisariāts jeb NKVD.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. izsktās ka krievija slīd atpakaļ uz kaut kādiem padoma laiku valdišanu.
    vai krievijai bus jāaizver robežas lai cilvēki nespruk laukā, to vel piedzīvosim.

  2. Kadas mulkibas!

  3. dariit laikam nav ko!

  4. Kas to pusi ir skaitijis?

  5. Pilnīgi pareizi. Un lai tas nenotiktu, krieviem ir šis nacists jānovāc. Neviens cits to viņu vietā nedarīs. Lai ņem priekšzīmi kaut vai no Burkina Faso!

  6. Kad jūs vienreiz beigsiet kladzināt par to Ukrainu un Krieviju? Te jau jebkurš normāls cilvēks var traks palikt no tās lielās gaudošanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+