×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Aptauja: Rīdzinieki atbalsta velojoslu izveidi galvaspilsētas ielās

Foto-LETAFoto-LETA

Absolūtais vairākums jeb 80% rīdzinieku pozitīvi vērtē ieceri ierīkot vairāk velojoslu galvaspilsētas ielās. Pret šo priekšlikumu iebilst tikai 9% Rīgas iedzīvotāju, liecina SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja.

Biežāk atbalstu velojoslu veidošanai pauduši iedzīvotāji, kuri pārvietojas ar velosipēdu un reti pārvietojas ar automašīnu, savukārt kritisku vērtējumu pauduši aptaujātie, kuri automašīnu izmanto gandrīz katru dienu.

37% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā Rīgā ir pārvietojušies ar velosipēdu. No tiem 13% darījuši to bieži, 15% – dažkārt un vēl 10% – ļoti reti. Biežāk ar velosipēdu pārvietojas vīrieši, respondenti vecumā no 18 līdz 44 gadiem, ar augstāko izglītību, kā arī Centra rajonā un Zemgales priekšpilsētā dzīvojošie.

Vērtējot velo infrastruktūras stāvokli pilsētā, 35% respondentu uzskatīja to par labu, bet negatīvu vērtējumu pilsētas velo infrastruktūrai sniedza 40% aptaujāto Rīgas iedzīvotāju. Ceturtā daļa aptaujāto atzinuši, ka atbildi sniegt esot grūti. Kritiskāku viedokli par velo infrastruktūru pauduši respondentu, kuri ar velosipēdu pa Rīgu pārvietojas bieži.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Satiksmes departaments ir sācis iezīmēt velojoslas pilsētas ielās. Kā pirmā maija beigās tika iezīmēta velojosla Elizabetes ielā. Plānots, ka šajā riteņbraukšanas sezonā velojoslas tiks iezīmētas arī Dzirnavu un Lāčplēša ielā.  Tuvākajos gados plānots ieviest velo joslas pilsētas maģistrālajās ielās, piemēram, Brīvības ielā, Stabu ielā, Bruņinieku ielā, Avotu ielā u.c. Tāpat plānots uzlabot velosipēdu  satiksmi uz tiltiem un to nobrauktuvēm.

Pētījums veikts no 16.maija līdz 3.jūnijam, aptaujājot 801 Rīgā deklarēto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+