Dabā
Zaļā dzīvošana

Aptaujā Rīga atzīta par piesārņotāko Baltijas valstu galvaspilsētu 0


Rīga.
Rīga.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Aptaujā par Eiropas piesārņotākajām pilsētām Rīga ierindota 49.vietā, savukārt Viļņa un Tallina ierindotas attiecīgi 60. un 66.vietā, liecina digitālās datubāzes “Numbeo.com” šī gada pirmajā pusē veiktās aptaujas rezultāti.

Kopumā sarakstā apkopoti datubāzes lietotāju vērtējumi par 76 Eiropas pilsētām, no kurām par netīrāko atzīta Maķedonijas pilsēta Tetova, savukārt kā tīrākās novērtētas Helsinki, Reikjavīka un Cīrihe.

Reitings tiek veidots, respondentiem sniedzot vērtējumu par gaisa kvalitāti, dzeramā ūdens pieejamību un tīrību, ūdens piesārņojumu, atkritumu apsaimniekošanu, pilsētas iedzīvotāju apmierinātību ar sadzīvi, kā arī trokšņa daudzumu un parku skaitu pilsētā.

Gada sākumā Rīga šajā reitingā atradās 43.vietā, bet šobrīd lietotāju ieskatā piesārņojuma līmenis Latvijas galvaspilsētā ir samazinājies, kā rezultātā pašlaik tā nokritusi uz 49.vietu starp Štutgarti un Porto.

Visvairāk Rīgas pozīciju datu apkopojumā, salīdzinājumā ar Tallinu un Viļņu, ietekmējusi respondentu sniegtā informācija par lielāku skaņas, gaismas un gaisa piesārņojumu.

Saistītie raksti

Aptaujāto ieskatā netīrākās pilsētas Eiropā atrodas Balkānu pussalā – Rumānijā, Maķedonijā, Grieķijā un Bulgārijā un Itālijā. Savukārt vistīrākās pilsētas, galvenokārt, ir Skandināvijā.

Datus par Rīgu aptaujā snieguši 60 cilvēki, par Tallinu – 65 cilvēki, bet par Viļņu – 59 cilvēki. Datubāzes “Numbeo.com” uzturētāji norāda, ka, lai iegūtu pēc iespējas objektīvāku statistikas apkopojumu, lietotāju sniegto vērtējumu atspoguļošanai tiek izmantoti arī dati, kas iesnigti pēdējo 36 mēnešu laikā.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Kāds laiks gaidāms 18. novembrī, prognozē sinoptiķi
1 diena
LE
LETA
Dabā
Lāčplēša diena atnākusi ar sausāku un vējaināku laiku
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Dabā
Lāčplēša dienā gaidāms mākoņains un vējains laiks
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
2 stundas