Kultūra
Kultūrpolitika

Aptauja: Simtgadē būtiski augusi sabiedrības interese par kultūru0


Ilustratīvs foto no Muzeju nakts.
Ilustratīvs foto no Muzeju nakts.
Foto-LETA

2018. gada pavasarī 45% Latvijas iedzīvotāju kā viņiem būtisku sabiedrisko aktivitāšu jomu atzīmēja kultūru. Tas ir par 10 procentpunktiem vairāk, nekā bija pagājušajā gadā, informē “Kantar TNS” aptaujas īstenotāji.

Primāri pieaug iedzīvotāju interese par valsts kultūras mantojumu – pieminekļiem, pilīm, parkiem –, taču arī par klasiskās mūzikas koncertiem, glezniecību, tēlniecību, arhitektūru un lietišķās mākslas jomu.

“Likumsakarīgi, ka dažādu pasākumu vidū augstāka sabiedrības interese ir par plašākām tautas masām pieejamiem bezmaksas pasākumiem kā, piemēram, Muzeju Nakts vai Staro Rīga – tie cilvēkiem ir kā svētki, kas kļuvuši jau par tradīciju,” norāda Korporatīvās komunikācijas vadītāja Ilva Pudule.

Arī kāds cits “Kantar TNS” 2017.gada nogalē veiktais iedzīvotāju vērtību pētījums atklāj, ka valsts simtgades kontekstā sabiedrībā pieaug vajadzība pēc saliedētības. Kultūra un tās daudzveidība ir tieši tā joma, kas veicina saliedētību gan starp reģioniem, gan tautībām, gan paaudzēm.

Valsts simtgades pasākumu kontekstā īpaši atzīmējams, ka sabiedrībā ir augsta interese par notikumu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” – projektu atpazīst lielākā daļa Latvijas sabiedrības (65%), turklāt piektā daļa seko līdzi filmu aktualitātēm, skatās filmas un tamlīdzīgi. Tiesa gan, uzsver eksperti, lielāka ieinteresētība ir latviešu vidū.

Saistītie raksti

“Tas, ka valsts simtgadē kultūras joma un tās notikumi ir kļuvuši sabiedrībai aktuālāki un pamanāmāki, noteikti ir plašās simtgades programmas nopelns. Daudz tiek runāts par notikumiem reģionos, tiek rīkoti īpaši koncerti, izstādes, izcelti mūsu mākslinieki un kultūras mantojums. Noteikti liela loma ir arī tam, ka šogad notiek Dziesmu un deju svētki. Patīkami vērot, ka plašais notikumu klāsts un uzņēmumu iesaiste kultūras jomas atbalstā apmierina Latvijas sabiedrības vajadzību pēc kultūras un mākslas pieejamības. Kultūra ir tā, kas ne tikai vieno sabiedrību, bet arī piepilda mūsu ikdienu ar pozitīvo un skaisto,” aptaujas rezultātus komentē “Kantar TNS” eksperte Inta Priedola.

Aptauju “Kantar TNS” veica, aprīlī un maijā ar tiešo datorizēto interviju dzīvesvietās metodi visā Latvijā aptaujājot 1148 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

LA.lv