Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
1. oktobris, 2015
Drukāt

Aptauja: tālruņus pie automašīnas stūres lieto četras piektdaļas autovadītāju (1)

Foto - www.technologytell.comFoto - www.technologytell.com

Tālruņus pie automašīnas stūres lieto četras piektdaļas jeb vairāk nekā 83% autovadītāju, ceturtdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja kompānijas “Virši-A” izpilddirektors Jānis Priedītis.

Viņš informēja, ka “Virši-A” veikuši autovadītāju aptauju. Tā arī parādīja, ka 90% apzinās, ka tas ir bīstami gan viņiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem, taču tāpat tā dara. Tādēļ “Virši-A” kopā ar Valsts policiju sāk akciju, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai problēmai.

Valsts policijas Satiksmes drošības departamenta direktors Normunds Krapsis LTV pastāstīja, ka par runāšanu pa telefonu pie stūres līdz šim sastādīti 2608 protokoli, kas ir aptuveni par 400 vairāk nekā šajā periodā pagājušajā gadā. Pa mobilajiem tālruņiem pie automašīnas stūres tiek ne tikai zvanīts, bet skatīti sociālie tīkli, sports, rakstītas īsziņas, teica Priedītis.

Viens no iemesliem, kāpēc autovadītāji neievēro noteikumus un neizmanto brīvroku sistēmu, runājot pa tālruni pie stūres, ir mazie sodi – Latvijā par šādu pārkāpumu ir 15 eiro sods. Piemēram, Igaunijā par šādu pārkāpumu ir līdz 200 eiro liels sods, citās Eiropas valstīs – no 70-80 eiro, pastāstīja Krapsis. Otrs iemesls ir tas, ka bieži vien sīki pārkāpumi tiek uzskatīti par nebūtiskiem un tādiem, kas neietekmē satiksmes drošību.

Daudzi apzinās, ka tas ir bīstami, taču uzskata, ka situāciju kontrolē un nekas slikts jau nenotiks, teica Krapsis. Viņš uzsvēra, ka jālieto austiņas, runājot pa mobilo tālruni, vadot autoamšīnu, taču atzina, ka arī tā tiek novērsta autovadītāja uzmanība no ceļa, tādēļ akcijā aicinās vispār nelietot mobilo tālruni, vadot automašīnu.

Akcijā sabiedrībā pazīstami cilvēki stāstīs savu pieredzi, izmantojot mobilo tālruni, vadot automašīnu, un uzsvērs šādas rīcības kaitīgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Braucot ar auto lietoju polarizētas brilles, kas ļauj skaidri redzēt cauri pretimbraucošo autiņu stikliem. Mobilo telefonu lieto vidēji katrs trešais pretimbraucējs. Nezinu, vai minētās aptaujas skaitļi ir precīzi, bet tie varētu būt tuvu patiesībai. Tātad runāšana pa mobilo tiek uzskatīta par bīstamu. Bet runā četras piektdaļas. JA TAS IR TIK BĪSTAMI, TAD CIK TŪKSTOŠU BOJĀ GĀJUŠO IR JĀBŪT UZ LV CEĻIEM IZEJOT NO MINĒTĀS APTAUJAS DATIEM? Vai negadījumu statistika patiešām apstiprina mobilā lietošanu kā avāriju cēloni? Starp citu, smēķēšana , kas ir daudz komplicētāka darbība, smēķēšana pie stūres nav aizliegta.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+