×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Aptauja: teātra apmeklējums pirmā izvēle no kultūras pasākumiem

foto - Letafoto - Leta

27. martā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā teātra diena, un tirdzniecības centrs “Galleria Riga” pirms šī gaidāmā notikuma veica aptauju, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju teātra apmeklēšanas paradumus un iemīļotākos aktierus.

“Galleria Riga” aptaujas respondenti kā iemīļotākās aktrises ir norādījuši Rēziju Kalniņu, Olgu Dreģi un Ditu Lūriņu, bet iemīļotāko aktieru trijniekā ir iekļuvis Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris un Uldis Dumpis.

Lielāka daļa jeb 50% aptaujas dalībnieku, atbildot uz jautājumu, kāda būtu viņu pirmā izvēle, ja būtu iespēja doties uz kultūras pasākumu, atzīmēja, ka dotos uz teātri. Krietni mazāks skaits respondentu deva priekšroku koncertam (30%) un kino apmeklējumam (11%). Maza daļa no aptaujas dalībniekiem kā pirmo izvēli norādīja operas apmeklējumu (4%) un baleta izrādi (4%), bet 1% dotos uz izstādi.

Kā visiecienītāko teātri respondenti norādīja Dailes teātri (30%) un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri (24%). Tāpat vairums respondentu ir iecienījuši Jaunā Rīgas teātra (20%) un Latvijas Nacionālā teātra izrādes (16%).

Atbildot uz jautājumu, cik bieži ir vēlme redzēt kādu teātra izrādi, vairums respondentu atzīmēja, ka vismaz reizi mēnesī (45%). Savukārt 22% no aptaujātajiem sevi teātrī vēlētos redzēt vismaz divas reizes mēnesī. 8% no respondentiem norādīja, ka teātra izrādi apmeklētu vismaz reizi nedēļā, bet 1% bija pat gatavi doties uz teātri vairākas reizes nedēļā. 15% no aptaujātajiem būtu apmierināti, ja teātra izrādi varētu redzēt ik pēc diviem mēnešiem, bet 9% respondentiem pietiktu ar teātra apmeklējumu ik pēc trim mēnešiem.

Izvērtējot teātra izrāžu biļešu cenas, vairums aptaujāto jeb 79% tās atzina par adekvātām. No tiem 59% norādīja, ka cenas ir visdrīzāk adekvātas, savukārt 20% respondentu šim apgalvojumam piekrita pilnībā. Par pārāk augstām teātra biļešu cenas atzina 2% respondentu, bet 19% sliecās domāt, ka biļetes varētu būt arī lētākas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+