×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Aptauja: Vācieši uzskata, ka imigranti rada problēmas

Divas trešdaļas vāciešu uzskata, ka imigranti rada nopietnas sociālas problēmas, konstatēts nule kā pabeigtā sabiedriskās domas pētījumā.

Tomēr vienlaikus vairākums vāciešu pauduši viedokli, ka imigranti dzīvi Vācijā padara interesantāku. 70 procenti aptaujāto atzinuši, ka imigrācijas dēļ ārvalstu uzņēmumiem ieguldīt Vācijā kļuvis vieglāk, bet 62 procenti norādījuši, ka imigrācija varētu mazināt sabiedrības novecošanas efektus. Puse aptaujāto arī teikusi, ka imigrantu pieplūdums ir efektīvs veids, kā cīnīties ar kvalificēta darbaspēka trūkumu. Tomēr divas trešdaļas aptaujāto norādījušas, ka imigrācija ir papildu slogs sociālās drošības sistēmai, kā arī, ka imigrācija ir avots konfliktiem ar vietējiem iedzīvotājiem, turklāt tās dēļ rodas problēmas skolās, konstatēts pētījumā, kuru pēc Bertelsmana fonda pasūtījuma veicis pētījumu centrs “Emnid”.

Nedaudz mazāk par pusi aptaujāto pauduši atbalstu naturalizācijas procesa atvieglošanai, dubultpilsonībai un stingrāku diskriminācijas apkarošanas likumu ieviešanai. “Vācija par zemu novērtē “laipnas sagaidīšanas kultūru” un ir pārāk labās domās par pievilcību, kas tai piemīt kā imigrācijas valstij,” atzīst Bertelsmana fonda integrācijas speciālists Ulrihs Kobers. Augsti kvalificēti cilvēki aktīvi izvairās no pārcelšanās uz Vāciju, uzskata pētnieks. “Bez lielākas sociālās atvērtības kvalificētiem imigrantiem, kas mums ir ārkārtīgi nepieciešami, lai pretējā virzienā pavērstu demogrāfijas attīstību, mēs neesam pievilcīgi,” piebilst Kobers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+