Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
18. marts, 2015
Drukāt

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neatpazītu viltotu naudu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Neatpazītu naudas viltojumu”, atzīst 42% sieviešu un 33% vīriešu, secināts “Verifone” iedzīvotāju aptaujā, kas veikta sadarbībā ar “Snapshots”.

Kopumā vairāk nekā trešā daļa jeb 38% Latvijas iedzīvotāju uz jautājumu: “Kā jūs rīkotos, saskaroties ar viltotu naudu,” atbild, ka nezina, kā rīkoties, pieļaujot, ka naudas viltojumu pat neatpazītu.

Biežākā iedzīvotāju rīcība, saskaroties ar naudas viltojumiem, būtu vēršanās policijā (40%). Savukārt nedaudz vairāk kā piektdaļa (22%) šādā situācijā vērstos kādā no Latvijas komercbankām vai Latvijas bankā.

Zīmīgi, ka vairāk kā desmitā daļa jeb 11% iedzīvotāju atzīst, ka tomēr izmēģinātu laimi un norēķinātos ar viltoto naudas zīmi, liecina “Verifone” sadarbībā ar “Snapshots” veiktā aptauja. It īpaši “drosmīgi” šajā ziņā ir rīdzinieki (15%) un iedzīvotāji vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem (16%).

“Kopumā tikai 10% aptaujāto norādījuši, ka naudas viltojumu gadījumi uz tiem neattiecas, jo ikdienā norēķinus veic praktiski tikai ar bankas kartēm. Tas liecina par to, ka, Latvijā joprojām ir ļoti daudz vietu, kurās pircējs nevar norēķināties ar karti – tirgus, mazie veikaliņi, kioski, frizētavas, skaistumkopšanas saloni utml. Šie tirgotāji ikdienā saskaras gan ar viltojumu risku, gan arī ar maiņas naudas iztrūkumu, kas ir izteikti raksturīga tendence tieši pēc eiro naudas ieviešanas,” uzsver SIA “Verifone Baltic” direktors Agris Štikāns.

Iedzīvotāju aptauja rāda, ka izteikti biežāk uz norēķināšanos tikai ar kartēm norāda respondenti augstākajā ienākumu grupā (21%), kā arī vīrieši (12% pretstatā 7% sieviešu), rīdzinieki (12%).

“Snapshots” aptauja veikta no 17.02.-22.02.2015, aptaujāti 726 respondenti vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem (dati svērti atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš nav aizpazinis Atbildēt

    tas arī neatpazīs!

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (3)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+