×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. jūnijs, 2012
Drukāt

Aptauja: vairākums Jāņus svinēs ārpus pilsētas

Foto-LETAFoto-LETA

Arī šogad vairākums Latvijas iedzīvotāju Jāņus svinēs ārpus pilsētas – līgot uz savām vai draugu lauku mājām vai pie dabas dosies gandrīz divas trešdaļas (65%) aptaujāto, liecina lielveikala “Maxima” veiktā pusotra tūkstoša cilvēku aptauja par svētku svinēšanas tradīcijām.

10% aptaujāto plāno izdejoties kādā lauku zaļumballē, un tikpat liels respondentu īpatsvars apmeklēs lielo Līgo pasākumu Rīgā, Daugavas krastmalā.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju plāno pavadīt vasaras saulgriežus, ievērojot vismaz dažas Jāņu tradīcijas. Ceturtā daļa (25%) aptaujāto Jāņos kurs ugunskuru, 23% Latvijas iedzīvotāju vāks Jāņu zāles un vīs vainagus, savukārt teju piektdaļa (17%) iedzīvotāju plāno būt izturīgi un sagaidīt saullēktu.

Par labāko recepti svētkiem, kas izdevušies, Latvijas iedzīvotāji ir vienisprātis, ka Jāņos svarīgākais ir laba kompānija – to atzīst 76% aptaujāto, bet 11% respondentu uzskata, ka noteicošā loma svētkos ir labiem laika apstākļiem.

Savukārt vaicāti, no kā svētkos visvairāk jāuzmanās jāņubērniem, gandrīz piektdaļa (18%) atzīst, ka Jāņu nakti var pabojāt pārāk liels alkoholisko dzērienu daudzums. Raizes sagada arī iespējamā pārēšanās.

Vaicāti, kurai Latvijā pazīstamai Līgai var droši uzticēt sava vainaga pīšanu, vairums Latvijas iedzīvotāji atbildējuši, ka to visglītāk mācētu izveidot māksliniece Līga Purmale (30%), aktrise Līga Liepiņa (23%), tērpu dizainere Līga Banga (14%) un Valsts prezidenta padomniece Līga Krapāne (10%), atklāj aptauja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+