×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2014
Drukāt

Aptauja: vairākums Līgo svētkiem tērēs ne vairāk kā 30 eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākums Latvijas iedzīvotāju Līgo svinībām šogad gatavi tērēt 30 eiro salīdzinājumā ar svētkiem atvēlētajiem 50 eiro pirms trim gadiem, liecina preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla “Gudriem.lv” dati.

Pēdējo trīs gadu laikā to cilvēku skaits, kuri nesvin Jāņus, samazinājies sešas reizes. Ja 2011.gadā šos svētkus nesvinēja 18% aptaujas dalībnieku, patlaban šis rādītājs ir tikai 3,1%, tomēr summa, kuru cilvēki ir gatavi tērēt šiem svētkiem, ir samazinājusies.

Ja 2011.gadā aptuveni puse respondentu bija gatava tērēt par pārtiku un alu ap 50 latiem (70 eiro), tad tagad 42,8% atzina, ka varētu tērēt līdz 30 eiro, bet 37,1% aptaujāto – līdz 50 eiro. Vairāk nekā 100 eiro gatavi tērēt tikai 2% respondentu.

Lielākā daļa respondentu – 41,2% – atzina, ka visu nepieciešamo svētku galdam iegādāsies pa ceļam uz svētku vietu. Pirms trim gadiem šādu atbildi sniedza 39% respondentu. 36% respondentu vairāk plāno izdevumus un jau laicīgi meklē atlaides, lai visu nepieciešamo svētku galdam iegādātos izdevīgāk. Pirms trim gadiem šādi rīkojās vien 9% respondentu.

Aptaujas rezultāti rāda, ka gandrīz visi aptaujas dalībnieki – 96,9% – šogad plāno svinēt Līgo svētkus. 11,6 % respondentu nesvin katru gadu, tomēr šogad ir nolēmuši svinēt pāris dienu. Pirms trim gadiem 18% aptaujas dalībnieku atzina, ka nesvinēs Līgo svētkus, bet šogad šis skaitlis ir tikai 3,1%.

Katrs trešais respondents norādīja, ka dosies pie dabas ar ģimeni un draugiem, jo tikai tā patiesi varot izjust šo svētku garu. Apmēram 37,3% respondentu atbildēja, ka svinēs mājās kopā ar draugiem. Pirms trim gadiem pilsētas pasākumos plānoja piedalīties katrs desmitais aptaujas dalībnieks. Šobrīd šis skaitlis ir 5,7%.

Aptaujā piedalījās 387 respondenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+