×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Aptauja: vairums amerikāņu Krieviju uzskata par ienaidnieku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saskaņā ar ASV sabiedriskās domas pētījuma centra “Gallup” datiem šobrīd Savienoto Valstu iedzīvotāju domas par Krieviju ir sasnieguši vienu no visu laiku zemākajiem līmeņiem, ziņo interneta vietne “politico.com”.

60 procenti amerikāņu uzskata Krieviju par “nelabvēlīgu”, kas ir zemākais rādītājs kopš 1994. gada. Savukārt Krievijai simpatizējošu uzskatu pauduši tikai 34 procenti ASV iedzīvotāju, kas ir gandrīz tikpat maz kā 1999. gadā, kad Krievija sāka karu pret Čečeniju. Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins amerikāņu acīs izpelnījies zemāko novērtējumu kopš viņa kļūšanas par valsts pirmo personu 1999. gadā – 63 procenti ASV iedzīvotāju viņu uzskata par netīkamu, kamēr tikai 19 procenti pauduši atzinīgu uzskatu. Turklāt, kā norāda “Gallup” aptauju veidotāji, Krievijas līdera novērtējums krities ar katru gadu.

“Gallup” aptaujā arī noskaidrojis, ka pirmo reizi pēdējos 14 gados vairums ASV iedzīvotāju Krieviju nodēvējuši par “ienaidnieku”, nevis “sabiedroto”. Sabiedriskās domas pētnieki uzskata, ka šādu noskaņojumu radījušas pēdējo divu gadu laikā aizvien saspīlētākās Vašingtonas un Maskavas attiecības. Amerikāņi skeptiski raugās uz to, ka Krievija piešķīra politisko patvērumu bijušajam ASV izlūkdienestu darbiniekam Edvardam Snoudenam. Tāpat Krievijas sliktais novērtējums balstīts uz nesaskaņām starp abām valstīm Irānas un Sīrijas jautājumos, kā arī par Krievijā pieņemto homoseksuālisma propagandas aizliegumu un ne visai draudzīgajām attiecībām starp ASV prezidentu Baraku Obamu un viņa Krievijas kolēģi Putinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+