×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Aptauja: Vairums iedzīvotāju Valsts prezidentu vēlētos vēlēt paši

Foto - BNS/F64Foto - BNS/F64

2015.06.03. Prezidenda kandidata Egila Levita atbalsta akcija pie saeimas.

70% Latvijas iedzīvotāju Valsts prezidentu vēlētos vēlēt paši, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Gandrīz puse jeb 43% iedzīvotāju pilnībā piekrīt apgalvojumam, ka Valsts prezidents jāievēl Latvijas tautai, nevis Saeimas deputātiem. Vēl 27% šim apgalvojumam drīzāk piekrīt.

17% respondentu gan apšauba šādu iespējamību. 11% drīzāk neuzskata, ka iedzīvotājiem būtu jāvēl Valsts prezidents, savukārt vēl 6% iedzīvotāju pilnībā pārliecināti, ka prezidents būtu jāievēl Saeimas deputātiem.

Kā rāda aptaujas dati, atbalsts par labu tautas vēlētam prezidentam sabiedrībā gan krities. Šī gada rezultāts ir zemākais pēdējo 16 gadu laikā. Atbalsts tautas vēlētam prezidentam līdzīgā apmērā pausts arī 2008.gadā, kad šādu viedokli pauda 74% iedzīvotāju, no kuriem 44% pilnībā atbalstījuši šo ideju.

Lielākais iedzīvotāju atbalsts tautas vēlētam prezidentam fiksēts 2011.gadā, kad šādi uzskatīja 86% iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta vēlēšanās Saeima šodien pirmajā balsojumā neievēlēja nevienu no pieteiktajiem kandidātiem.

Kā paziņoja balsu skaitītāji, par aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) pirmajā balsojumā tika nodotas 34 balsis, bet pret – 59. Viņam sekoja Eiropas
Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits ar 24 balsīm “par” un 69 “pret”, deputāts Sergejs Dolgopolovs (S) ar 23 balsīm “par” un 70 balsīm “pret” un deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) ar septiņām balsīm “par” un 86 “pret”.

Seši balsošanas biļeteni tika atzīti par nederīgiem, savukārt pret visiem kandidātiem nobalsojuši pieci Saeimas deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+