Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Aptauja: Vairums iedzīvotāju Valsts prezidentu vēlētos vēlēt paši

Foto - BNS/F64Foto - BNS/F64

2015.06.03. Prezidenda kandidata Egila Levita atbalsta akcija pie saeimas.

70% Latvijas iedzīvotāju Valsts prezidentu vēlētos vēlēt paši, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Gandrīz puse jeb 43% iedzīvotāju pilnībā piekrīt apgalvojumam, ka Valsts prezidents jāievēl Latvijas tautai, nevis Saeimas deputātiem. Vēl 27% šim apgalvojumam drīzāk piekrīt.

17% respondentu gan apšauba šādu iespējamību. 11% drīzāk neuzskata, ka iedzīvotājiem būtu jāvēl Valsts prezidents, savukārt vēl 6% iedzīvotāju pilnībā pārliecināti, ka prezidents būtu jāievēl Saeimas deputātiem.

Kā rāda aptaujas dati, atbalsts par labu tautas vēlētam prezidentam sabiedrībā gan krities. Šī gada rezultāts ir zemākais pēdējo 16 gadu laikā. Atbalsts tautas vēlētam prezidentam līdzīgā apmērā pausts arī 2008.gadā, kad šādu viedokli pauda 74% iedzīvotāju, no kuriem 44% pilnībā atbalstījuši šo ideju.

Lielākais iedzīvotāju atbalsts tautas vēlētam prezidentam fiksēts 2011.gadā, kad šādi uzskatīja 86% iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta vēlēšanās Saeima šodien pirmajā balsojumā neievēlēja nevienu no pieteiktajiem kandidātiem.

Kā paziņoja balsu skaitītāji, par aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) pirmajā balsojumā tika nodotas 34 balsis, bet pret – 59. Viņam sekoja Eiropas
Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits ar 24 balsīm “par” un 69 “pret”, deputāts Sergejs Dolgopolovs (S) ar 23 balsīm “par” un 70 balsīm “pret” un deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) ar septiņām balsīm “par” un 86 “pret”.

Seši balsošanas biļeteni tika atzīti par nederīgiem, savukārt pret visiem kandidātiem nobalsojuši pieci Saeimas deputāti.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+