×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Aptauja: vairums zviedru neuzticas savai armijai

Foto - AFPFoto - AFP

Zviedrijas sabiedriskās domas pētījuma centrs “Novus” secinājis, ka 83 procenti zviedru apšauba bruņoto spēku spējas pasargāt valsti, informē interneta vietne “TheLocal.se”.

Desmit procenti aptaujāto zviedru atbildējuši, ka viņi nezina neko par valsts militārajām spējām, kas nozīmē, ka tikai nieka seši procenti uzticas savas valsts bruņotajiem spēkiem. “Kopumā es domāju, ka radušies pārpratumi par to, no kā Zviedrijai sevi vajadzētu aizsargāt,” aptaujas rezultātus televīzijas kanālam “TV4” komentējusi Zviedrijas aizsardzības ministre Karina Enstrēma (attēlā), apgalvojot, ka “Zviedrijai nav tiešu draudu”.

Pēdējā laikā Zviedrijā aizsākušās diskusijas par valsts militārajām spējām. Gada sākumā valsts bruņoto spēku komandieris Sverkers Joransons apgalvoja, ka Krievijas uzbrukuma gadījumā Zviedrija sevi spētu aizsargāt tikai vienu nedēļu. Savukārt marta beigās Zviedrijas teritorijai pietuvojās divi Krievijas bumbvedēji, atveidojot uzbrukumu Stokholmai. Zviedrijas gaisa spēki nenoreaģēja uz krievu lidaparātu tuvināšanos tās teritorijai, kā dēļ nācās iesaistīties arī NATO iznīcinātājiem. Savukārt alianses ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens jau iepriekš paziņojis, ka NATO nespēs garantēt Zviedrijas drošību, ja tā neiestāsies aliansē.

Šo notikumu dēļ Krievijā popularitāti iemantojis satīrisks video sižets, kurš demonstrēts arī valsts televīzijā. Tajā, pārveidota grupas “ABBA” dziesmas “Mama Mia!”, pavadījumā tiek izsmietas Zviedrijas armijas spējas un aizsardzības ministre Enstrēma, kura pienācīgi nespējot gādāt par valsts militāro varenību, jo staigā “svārkos”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+