Uncategorized

Aptaujas: Maskavas mēra vēlēšanās uzvar Sobjaņins 0

Foto-LETA/AFP

Svētdien, 8.septembrī, notikušajās Maskavas mēra vēlēšanās uzvarējis pašreizējais Krievijas galvaspilsētas pašvaldības vadītājs Sergejs Sobjaņins, bet otrajā vietā ir opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.

Politisko tehnoloģiju centra veiktā nobalsojušo aptauja rāda, ka Sobjaņinu atbalstījuši 56% balsotāju, bet Navaļniju – 29% vēlētāju.

Savukārt, pēc Sabiedriskās domas fonda aptaujas veiktās nobalsojušo vēlētāju aptaujas rezultātiem, par Sobjaņinu nobalsojuši 52,5%, par Navaļniju – 29,1%, bet, pēc Viskrievijas sabiedriskās domas pētījumu centra aptaujas, Sobjaņinu atbalstījuši 53% respondentu un par Navaļniju nobalsojuši 32% aptaujāto.

Tikmēr Navaļnija vēlēšanu štābs paziņoja, ka ir veicis savu nobalsojušo vēlētāju aptauju, un, pēc tās rezultātiem, Sobjaņins ieguvis 46% balsu, bet Navaļnijs – 35,6% balsu. Navaļnija štābs norāda, ka būšot nepieciešama vēlēšanu otrā kārta.

Sobjaņins ir bezpartejisks kandidāts, kuru atbalsta Kremlis, bet Navaļniju izvirzījusi partija “Krievijas Republikāniskā partija – Tautas brīvības partija” (“RPR-PARNAS”). Uz Maskavas mēra amatu ir vēl četri kandidāti – Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas kandidāts Ivans Meļņikovs, Mihails Degtjarjovs no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas, Nikolajs Ļevičejevs no partijas “Taisnīgā Krievija” un partijas “Jabloko” līderis Sergejs Mitrohins.

Krievijā svētdien notika pavisam 7000 dažāda līmeņa vēlēšanu.

LA.lv