×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. maijs, 2012
Drukāt

Aptaujas: Olanda pārsvars pār Sarkozī sarūk

olands2

Pirms svētdien gaidāmās Francijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas pašreizējam Elizejas pils saimniekam Nikolā Sarkozī izdevies samazināt sava sāncenša Fransuā Olanda pārsvaru, liecina piektdien publicētie aptauju rezultāti.

Sabiedriskās domas pētniecības organizācijas BVA veiktā aptauja liecina, ka par Olandu svētdien gatavojas balsot 52,5% francūžu, kas ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā aprīļa beigās. Tikmēr Sarkozī atbalstu izteikuši 47,5% respondentu, kas attiecīgi ir par dieviem procentpunktiem vairāk nekā pagājušā mēneša beigās.

Arī “TNS-Sofres” veiktā aptauja liecina, ka Olanda atbalstītāju skaits, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, sarucis par 1,5 procentpunktiem un nokrities līdz 53,5%, kamēr Sarkozī iespējamais elektorāts pieaudzis no 45 līdz 46,5%.

Tomēr vairums BVA intervēto respondentu joprojām pauduši viedokli, ka trešdien notikušo televīzijas debašu laikā Olands bijis pārliecinošāks – 40% aptaujāto uzskata, ka virsroku guvis sociālistu kandidāts, kamēr Sarkozī par uzvarētāju atzinis tikai 31%.

Tajā pašā laikā jau četras aptaujas apliecina, ka pēc debatēm Sarkozī pozīcijas ir nostiprinājušās. Līdzīgus rezultātus uzrādīja arī “Harris Interactive” un “CSA” veiktās aptaujas, kuru rezultāti tika publicēti ceturtdien.

Savukārt “OpinionWay” veiktā aptauja, kurā puse respondentu tika intervēta pirms debatēm, bet puse – pēc, uzrāda, ka Olanda pārsvars pār Sarkozī sarucis līdz pieciem procentpunktiem.

Tomēr Olands joprojām saglabā pietiekamu pārsvaru, lai varētu cerēt uz uzvaru svētdienas balsojumā – ņemot vērā visu aptauju rezultātus, viņš Sarkozī apsteidz vidēji par sešiem procentpunktiem.

Bez tam visas šīs aptaujas veikta pirms centristu kandidāta Fransuā Beirū ceturtdienas paziņojuma, ka viņš svētdien balsos par Olandu. Beirū gan piebilda, ka tiem francūžiem, kas pirmajā kārtā balsoja par viņu, pašiem jālemj, kuru no abiem kandidātiem atbalstīt otrajā kārtā.

Lai Sarkozī tomēr spētu svētdien uzvarēt, viņam nepieciešami 80% to vēlētāju balsu, kas pirmajā kārtā atbalstīja galēji labējās Nacionālās frontes (FN) līderi Marinu Lepēnu, kā arī vismaz puse Beirū elektorāta balsu.

“TNS-Sofres” aptauja liecina, ka no Beirū atbalstītājiem par Sarkozī gatavojas balsot 32%, bet 37% – par Olandu. Savukārt starp Lepēnas sekotājiem 52% dod priekšroku pašreizējam prezidentam, bet septiņi procenti – sociālistu kandidātam. Atlikušie FN atbalstītāji gatavojas balsot ar tukšiem biļeteniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+