Pasaulē
Eiropa

Aptaujas: Televīzijas debatēs Merkele uzveikusi Šulcu 16

Reuters

Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien notikušajās televīzijas debatēs uzveikusi sociāldemokrātu (SPD) kanclera amata kandidātu Martinu Šulcu, liecina uzreiz pēc debatēm veiktās sabiedriskās domas aptaujas.

55% aptaujāto atzinuši, ka Merkele debatēs bijusi pārliecinošāka par bijušo Eiropas Parlamenta prezidentu, kamēr 35% pārliecinošāks licies Šulcs, liecina raidorganizācijas ARD veiktās aptaujas dati.

Raidorganizācijas ZDF aptaujā kancleres pārsvars pār savu sāncensi ir mazāks – 32% aptaujāto teikuši, ka debatēs Merkeles sniegums bijis labāks, bet 29% pauduši pārliecību, ka labāks bijis Šulcs.

30% vāciešu iepriekš apgalvojuši, ka televīzijas debatēm būs liels svars kampaņā, savukārt 52% norādījuši, ka ietekme būs maza, konstatēts svētdien laikraksta “Bild” aptaujā.

Svētdienas televīzijas debates tika uzskatītas par Šulca pēdējo iespēju pārliecināt vēlētāju miljonus sev par labu un apturēt katastrofālo popularitātes kritumu.

Ņemot vērā, ka daudzi pilsoņi izvēli vēl nav izdarījuši, Šulcs cerēja mazināt 17 procentpunktu pārsvaru, kas konservatīvajiem (CDU/CSU) šobrīd ir pār SPD.
Bundestāga vēlēšanas notiks 24.septembrī.

LA.lv