×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Aptaujas: Vācijas Bundestāga vēlēšanās vadībā Merkeles partija (papildināts)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas Bundestāga vēlēšanās pārliecinošā vadībā izvirzījusies Vācijas kancleres Angelas Merkeles partija, liecina aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem.

 

Tas gandrīz pilnīgi droši nozīmē, ka Merkele saglabās savu amatu uz trešo pilnvaru termiņu.

Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartija – Kristīgi sociālā savienība (CSU) – izvirzījusies vadībā ar 42% balsu, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Tomēr vēl nav iespējams prognozēt, vai Merkele varēs saglabāt savu centriski labējo koalīciju, vai būs spiesta apsvērt tā dēvētās lielās koalīcijas izveidi, kurā līdzās konservatīvajiem būtu pārstāvēti arī sociāldemokrāti.

Merkeles vadīto kristīgo demokrātu pašreizējais koalīcijas partneris – liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) -, visticamāk, nav iekļuvis parlamentā, uzreiz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas ziņoja Vācijas telekanāli ARD un ZDF.

Vēlētāju aptaujas liecina, ka sociāldemokrāti ieguvuši 26% balsu, “zaļie” 8% balsu un kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”) – 8,5% balsu.

Savukārt gada sākumā izveidotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (“Alternative für Deutschland” – AfD), visticamāk, nav pārvarējusi iekļūšanai Bundestāgā noteikto piecu procentu barjeru. Aptaujas liecina, ka partija ieguvusi 4,9% balsu.

Vēlētāju aktivitāte bijusi lielāka nekā iepriekšējās federālajās vēlēšanās, kas notika 2009.gadā.

Līdz plkst.14 (plkst.15 pēc Latvijas laika) bija nobalsojuši jau 41,4% vēlētāju, vēsta raidorganizācija BBC.

mer2AFP_11080943

Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien paudusi prieku par nule kā aizvadīto Bundestāga vēlēšanu “lieliskajiem rezultātiem” un solījusi vēl četrus labus gadus Vācijai.

“Kopā nākamajos četros gados mēs darīsim visu, lai atkal padarītu tos par Vācijai veiksmīgiem gadiem,” uzrunājot savus atbalstītājus, paziņoja Merkele.

Kā jau vēstīts, vēlētāju aptaujas liecina, ka Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartija – Kristīgi sociālā savienība (CSU) – izvirzījusies pārliecinošā vadībā ar 42% balsu.

“Dārgie draugi, jūsu ovācijas liecina, ka mums visiem ir kaut kas svinams. Tas ir lielisks rezultāts. Pirmkārt, es gribētu pateikties vēlētājiem, kuri apliecinājuši tik milzīgu uzticību mūsu konservatīvajām partijām. Un es gribētu solīt vēlētājiem, ka mēs rīkosimies atbildīgi un ar lielu rūpību. Liels paldies jums,” saviem atbalstītājiem sacīja Merkele.

Ziņu aģentūra AFP vēsta, ka šie ir labākie rezultāti, kādi konservatīvajiem bijuši pēdējos 20 gados, un tas pilnīgi noteikti nozīmē, ka Merkele saglabās savu amatu uz trešo pilnvaru termiņu.

Vēl nav zināms, vai Merkele būs spiesta veidot koalīciju ar kreisajām partijām, tomēr vēlētāju aptauju rezultāti ir iepriecinoši.

Telekanālu ZDF un ARD TV pie vēlēšanu iecirkņiem veiktās aptaujas liecina, ka Merkeles konservatīvie varētu iegūt parlamentā absolūto vairākumu, kas nozīmētu, ka nekādi koalīcijas partneri nav nepieciešami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+