×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Aptiekas sašutušas par VM ieceri noteikt medikamentu minimālo cenu

Foto - LETAFoto - LETA

Aptieku attīstības biedrība (AAB) pārmet Veselības ministrijai (VM) zāļu ražotāju aizsargāšanu, valdības rīcības plānā iekļaujot punktu, kas fiksē ne tikai medikamentu maksimālo, bet arī minimālo cenu.

AAB aģentūrai BNS norādīja, ka šis punkts valdības rīcības plānā iekļauts bez apspriešanas ar nevalstiskajām organizācijām un tādējādi VM pilnībā attālinoties no izvirzītā mērķa – sniegt iespēju pacientiem izvēlēties lētākos medikamentus.

“Nav saprotams, kurā brīdī pie valdības rīcības plāna 29. punkta ailē 2 parādījās iepriekš neapspriests teksts: “Mērķis: izveidot jaunu zāļu cenu veidošanas mehānismu, lai mazinātu ražotāju atkarību no izplatīšanas ķēdēm un nodrošinātu vienādas zāļu cenas visā Latvijas teritorijā.” Tātad – fiksēs ne tikai maksimālo, kā tas ir pašlaik, bet arī minimālo cenu. Tas ir pretrunā ar virsmērķi, jo tiek iznīcināta jebkāda iespēja konkurēt ar cenu, komersantiem samazināt uzcenojumu un meklēt efektīvākos risinājumus,” uzsver AAB.

“Ja ministrijas patiesā vēlme būtu samazināt zāļu cenas, tad tā vietā, lai aizsargātu ražotājus vai kādas citas uzņēmēju interešu grupas, vajadzētu dsmazināt viena dalībnieka būtisku tirgus varu, attīstīt pārskatāmu konkurenci aptieku, vairumtirgotāju un ražotāju vidū. Konkurences padome vairākkārt ir norādījusi uz pasākumu kompleksu, kas būtu jāveic, tostarp aptieku izvietojumu ierobežojumu mazināšanu un citus pasākumus ar mērķi samazināt kāda dalībnieka būtisku tirgus varu. Savukārt cenu fiksēšana nāks par labu tikai esošajiem tirgus dalībniekiem, jo pilnībā apstādinās attīstīties gribošu un varošu komersantu centienus,” klāstīja AAB valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe.

Veselības ministrija komentāru par AAB pārmetumiem solīja sniegt tuvākajā laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+