×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Aptieku īpašnieki pieprasa samazināt PVN likmi arī zālēm

aptieka_zales3

Skatot likumprojektu par grozījumiem pievienotās vērības nodokļa (PVN) likmē, vienlaikus jāizskata iespēja samazināt PVN likmi medikamentiem no pašreizējiem 12% uz 11%, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Aptieku īpašnieku asociācijas pārstāve Zaiga Barvida.

Asociācija ar šādu lūgumu nosūtījusi vēstuli Saeimai.

Aicinājumā norādīts, ka sociāli atbildīgā rīcība, ietverot PVN likmes samazinājumu arī medikamentiem kopējā pakāpeniskā nodokļu samazinājuma spektrā, veicinās zāļu pieejamību iedzīvotājiem un nākotnē samazinās arī veselības aprūpes budžeta izdevumus medikamentiem.

Šāds nodokļa likmes samazinājums zāļu gala cenu samazināšot nedaudz, tomēr tas būtu būtisks ieguvums tiem pacientiem, kuriem medikamenti jālieto daudz un ilgstoši.

Aptieku sektorā patērētāji Saeimas konceptuāli atbalstīto PVN likmes samazinājumu no 22% uz 21% varēšot izjust tikai nelielā daļā no aptiekās nopērkamās produkcijas – uztura bagātinātājiem, medicīnas precēm, kosmētikas, higiēnas precēm, bet tās nav preces, kas tiešā veidā veicina ārstēšanos.

Tādējādi ārstēšanās sabiedrībai lētāka nekļūšot, bet lētākas zāles ir galvenais priekšnosacījums tam, lai mazinātos stacionāros ārstēto pacientu skaits.

Aptieku īpašnieku asociācijā darbojas aptieku tīkli “Mēness aptieka” un “A.aptieka”.

Kā ziņots, Finanšu ministrija rosinājusi no šā gada 1.jūlija PVN samazināt no 22% līdz 21%, bet iedzīvotāju ienākuma nodokli no nākamā gada 1.janvāra – no 25% līdz 24%. Eksperti uzskata, ka iecere samazināt PVN saistīta ar vēlmi palielināt iespēju izpildīt Māstrihtas kritērijus attiecībā uz inflāciju, lai Latvija varētu iestāties eirozonā 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+