×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Aptur bezbiļetnieku aplikācijas “zaķiem.lv” izplatīšanu “AppStore” (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Aplikācijas “Zakiem.lv” pieejamība “AppStore” veikalā pagaidām ir apturēta, liecina aplikācijas autoru paziņojums vietnē “Facebook”.

Tas nozīmē, ka pagaidām, uz nenoteiktu laiku, iOS jaunie lietotāji nevar lejupielādēt aplikāciju, bet tie, kuriem tā jau ir, var droši turpināt to lietot, norāda aplikācijas izveidotāji.

Aplikācijas autori skaidro, ka šāda situācija radusies “Rīgas satiksmes” spiediena dēļ. “Mums ir žēl, ka tā vietā, lai “Rīgas satiksme” uzklausītu rīdziniekus, samazinātu biļešu cenas un nešķiestu līdzekļus nanotehnoloģijās, tērē savu laiku, lai censtos ierobežot mūsu darbību,” uzsver “zakiem.lv” pārstāvji.

“Tomēr šādas darbības veicina pretdarbību, un mūsu komandai tas dod lielāku sparu darboties tālāk un virzīties uz mērķi! Gaidiet jaunus pārsteigumus!” pauž aktīvisti un tuvākajās dienās sola publicēt izstrādāto “zakiem.lv” WEB versiju, lai kontroles atrašanās vietas būtu pieejamas arvien lielākam skaitam lietotāju. “Pavisam drīz “Windows Phone” lietotājiem būs arī pašiem sava aplikācija!” piebilst autori.

Kā pastāstīja “Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis, 6.februārī uzņēmuma pārstāvji vērsušies Valsts policijā pret aplikācijas izstrādātājiem, skaidrojot, ka šie cilvēki “paši rīkojas nelikumīgi un tāpat aicina rīkoties arī citus”. Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins skaidroja, ka policija iesniegumu saņēmusi un par tajā minēto informāciju ir sākta pārbaude.

Valsts policijai gan nav zināms, kāpēc apturēta aplikācijas izplatīšana, norādīja Anučins.

Kā ziņots, līdz ar biļešu cenu celšanos Rīgas sabiedriskajā transportā SIA “Sironize” nācis klajā ar mobilo ierīču aplikāciju “zakiem.lv”, kas paredzēta, “lai aplūkotu un dalītos ar kontroles atrašanās vietām – “mūc pats un palīdzi aizmukt citiem!” – tā aplikācijas mērķi skaidro paši autori.

Aplikācijas darbības princips līdzinās populārās navigācijas aplikācijas “Waze” darbībai. Katrs aplikācijas lietotājs var dalīties ar citiem lietotājiem ar informāciju par sabiedriskā transporta kontroles atrašanās vietām. Aplikācija pieļauj dalīšanos ar informāciju trīs kategorijās – “vienkārša biļešu pārbaude”, “kontrolieri kopā ar policistiem” un “reids, kad visi transportlīdzekļi tiek apturēti”.

Aplikācija “zakiem.lv” pieejama bez maksas “Apple AppStore” un “Google Play Store” veikalos. Aplikācijas autori izveidojuši arī mājaslapu “zakiem.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nekas! Likvidēs šo izveidos citu par kuru biļešu kontrole nenojautīs!

  2. visu laiku represetie vareja braukt par brivu neatkarigi nodzives vietas bet sodien iebraucot riga irliegta parvietosanas parbrivu;kas izdevis tadu rikojumu ludzu uzradit kad izdots rikojums tatad represijas turpinas? pret represetajie turpreti okupanti kas iebrukusi pec 1940gada brauc par brivu genocidam nav noilguma kas sauks pie adbidibas noziedzigas amat personas genocids pret represetajiem turpinas represetais;

  3. daudziem ir tā aplikācija !:))

Draugiem Facebook Twitter Google+