×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Aptur Latvijā populāras TV interneta vietnes darbību; sākts kriminālprocess (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi kriminālprocesu pret diviem vīriešiem, kuri, visticamāk veikuši autortiesību un blakustiesību pārkāpumus un īstenojuši pretlikumīgu uzņēmējdarbību, bez attiecīgas licences kādā speciāli izveidotā interneta vietnē retranslējot Latvijā populāru televīzijas kanālu saturu. Vietnes darbība ir apturēta un kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, informēja policijā.

Policijas identificētā interneta vietne bija reģistrēta ārpus Latvijas ar domēnu “.us” kāda ārzemju uzņēmuma serverī. Šādas darbības veiktas ar nolūku slēpt patieso interneta vietnes administratoru identitāti. Konkrētajā interneta vietnē bez licences retranslēts 201 televīzijas kanāls. Interneta vietnei bija izveidotas vairākas sadaļas – piemēram, “TV tiešraides”, “Pārraides” un “Filmas”.

Diennakts laikā interneta vietni apmeklēja vidēji ap 1000 lietotāju, taču dažādu sporta pasākumu un citu populāru televīzijas pārraižu raidlaikos lietotāju skaits bija krietni lielāks. Gada laikā interneta vietni apmeklēja vidēji ap 500 000 lietotāju. Minētā interneta vietne tika reklamēta arī pazīstamos sociālos saziņas tīklos ar mērķi piesaistīt jaunus lietotājus, kā rezultātā lietotāju skaits ar katru dienu pieauga un tās uzturētāji guva peļņu no lietotāju klikšķiem uz reklāmām. Papildus uzturētāji vietnes lietotājiem prasīja veikt naudas maksājumus, izmantojot SMS.

Sadarbojoties ar biedrību “Par legālu saturu” tika apzinātas cietušās Latvijā darbojošās komercsabiedrības, kurām pieder ekskluzīvas tiesības uz televīzijas kanālu retranslēšanu atbilstoši iegūtajām licencēm. Kopējie zaudējumi šajā gadījumā pārsniedz 50 minimālās mēnešalgas un veido lielus apmērus.

Aizdomās par nelikumīgās interneta vietnes darbības organizēšanu un uzturēšanu tika aizturēts 1984. gadā dzimis vīrietis. Policija noskaidrojusi, ka vietnes tehnisko jautājumu risināšanai un satura aktualizēšanai bija piesaistīts arī kāds 2000. gadā dzimis jaunietis, pret kuru arī pašlaik uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas laikā sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem tika veiktas kratīšanas Latgales reģionā. Kratīšanu laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un panākta ārzemēs esošā servera bloķēšana un vietnes darbības apturēšana.

Kriminālprocess pret abām personām uzsākts par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu lielā apmērā, kā arī par uzņēmējdarbību bez reģistrēšanās un bez atļaujas (licences), ja reģistrēšanās vai licences nepieciešamību nosaka likums un ja tā radījusi būtisku kaitējumu valstij vai ar likumu aizsargātām personu interesēm.

Šī ir jau otrā pirātiskā TV interneta vietne, kuras darbība pēdējā laikā tikusi apturēta. Pirms mēneša policija jau ziņoja, ka aizdomās par līdzīgas interneta vietnes izveidošanu un uzturēšanu tika aizturēts kāds 1989. gadā dzimis vīrietis. ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa ir aktivizējusi cīņu ar autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem Latvijas teritorijā. Arī turpmāk tiks veikts Latvijas interneta monitorings ar mērķī identificēt resursus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences retranslē audio-vizuālo saturu. Jautājumos, kas saistīti ar licencēšanas kartību, jāvēršas Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē.

Policija aicina iedzīvotājus, rakstot uz e-pastu enap@vp.gov.lv, informēt par analoģiskā satura interneta vietnēm, kurām ir acīmredzama nelegāla izcelsme un kuras nelikumīgi piedāvā Latvijas komercsabiedrību ražotus audiovizuālos produktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kur es tagad skatīšos tos seriālus, kurus citās vietnēs var redzēt vien dažas dienas.. ? ehhh (smaga nopūta)

 2. Pareizi gan. Slēdzam tik visu ciet, kā citādi piespiedīsi mācīties krievu valodu. Laikam drīzā nākotnē tā būs ļoti nepieciešama. Krievu televīzijas lapas ar n – tajām televīzijas kanālu pārraidēm ir pa pilnam, ieskaitot disneja un populārzinātniskos kanālus. Tikai nav skaidrs, kādēļ liekulīgi bauro ka krievu ietekme ir nevēlama. Bet paši naudas dēļ darīs ko varēs šīs ietekmes pastiprināšanai

 3. Mūsu valstī viss par maksu! Ja Lattelecom mēnesī pamatpaka maksā gandrīz 10 eiro (gadā gandrīz 120 eiro), bet Tricolor – gadā izmaksā 25-35 eiro – nav brīnums, ka nodokļos sāk aptrūkties naudiņa vai kādam peļņa samazinās …

 4. Kādi malači, izglāba pasauli slēdzot šo drausmīgo mājas lapu 😀 LIEKĒŽU BARS KAS SĒŽ UZ NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU ! ! !

 5. Vajadzētu beidzot ķerties klāt alkohol un smēķu reklāmām kā arī sex bildēm kuras karas virsū daudzām lapām kur ieej iekšā.Lai jau ir patīkami skatīties uz meičām ar “lielām acīm” taču kādreiz arī sāk piegriezties.

 6. Kā citādāk latvieši arzemēs var noskatīt latviešu raidījumus. Domāju ka Latvijai būtu svarīgi ka Latvijas diaspora pasaulē uztur saistību ar Latviju. Diemžel lielāko daļu latviešu raidijumi nav pieejami no arzemēm. Pat nevarēju noskatīt “Dod pieci” labdarbības maratonu, kaut gan ziedoju!

 7. Es labāk ziņošu par policijas aktivitātēm.

 8. Ja gribam civilizētu sabiedrību.

 9. un kam vieglāk palika, slēdzot šo mājas lapu? varētu domāt, ka tas bija lielākais pārkāpums, kas ticis vērsts pret latviešu tautu.. pff.

 10. kas tā ir par vietni? ja jau slēgs tad mierīgi var pateikt.
  Un kad slēgs visādus protālus, kas izplata slimu zīdainīšu bildes u.c. sabiedrību negatīvi ietekmējošu, fruzztrējošu un degradējošu saturu. Ja tās tiek atļautas, tad labi ir skaidrs, ka tāda satura straumēšana uz cilvēkiem tiek slēpti atbalstīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+